GeriEğitim ÖSYM KPSS sınav giriş yerlerini açıkladı! KPSS sınav giriş belgesi sorgulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSYM KPSS sınav giriş yerlerini açıkladı! KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

14 Temmuz 2019 tarihinde kamuda personel olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınava giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıkladı. Adaylar, 2019 KPSS sınav yerlerini kurumun internet sitesi üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, 2019 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası.

ÖSYM KPSS sınav giriş yerlerini açıkladı! KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

ÖSYM, 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınav giriş belgelerini adayların erişimine açıldı. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek. Temmuz’da yapılacak sınav için adaylar belgeleri ÖSYM’nin internet adresinden alabilecek. KPSS'ye girecek  olan adaylar, sınav giriş belgeleri olmadan sınav binalarına alınmayacaklar. İşte, 2019 A Grubu KPSS sınav giriş yerlerine dair merak edilen bazı bilgiler.

14 Temmuz’da yapılacak sınav için adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle belgeleri edinebilecek. ÖSYM’nin uyarısına göre, 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavında adaylar (Genel Yetenek-Genel Kültür) oturumu için, saat 10.00’dan sonra (Eğitim Bilimleri) oturumu için ise 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

ADAYLAR SINAVA GİRERKEN YANLARINDA HANGİ BELGELERİ BULUNDURMAK ZORUNDADIR?

Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:

a) İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi (SGB)
b) Geçerli kimlik belgesi: Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport
(Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın sınav görevlilerince kolaylıkla tanınmasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi sınav günü itibarıyla geçerli olmalıdır.)

SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur.
Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle