Dünya Haberleri

DÜNYA

  Yunan basını Erdoğan-Pavlopulos görüşmesini böyle gördü

  Hürriyet Haber
  07.12.2017 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Erdoğan'ın 65 yıl sonra ilk kez Cumhurbaşkanlığı düzeyinde gerçekleştirdiği Atina ziyareti Yunan basınında geniş yer buldu. Kathimerini gazetesi Erdoğan ile Yunan mevkidaşı Pavlopulos'un arasındaki görüşmenin 'ağır bir iklimde' geçtiğini okuyucularına aktardı.

  Yunanistan'ın büyük gazetesi Kathimerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunan mevkidaşı Prokopis Pavlopulos arasındaki görüşmenin ağır bir iklimde geçtiği yorumunu yaptı.

  Basının önünde yapılan açıklama sırasında iki lider arasında gerilim olduğunu yazan gazete Lozan anlaşması konusunda polemik yaşandığını aktardı.

  Gazete Erdoğan'ın Lozan anlaşması sorununu dile getirdiğini ancak Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un "Bu konunun pazarlık konusu olmadığını" Erdoğan'a söylediğini yazdı. Gazete Pavlopulos'un Erdoğan'a Lozan konusunun müzakereye açık bir konu olmadığını ilettiğini de okuyucularına aktardı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam Yunan basınına Lozan Anlaşmasıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

  Bölgenin kaderini etkileyen tüm anlaşmaların güncellenerek yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Lozan Anlaşması sadece Türkiye ile Yunanistan’ı ilgilendiren bir anlaşma değil. Tüm bölgeyi ilgilendiriyor. Bu yüzden tüm anlaşmalar güncellenmeli. Bu güncelleme sadece Türkiye ile alakalı değil Yunanistan’la da alakalı. Karşılıklı olarak" şeklinde konuştu.

  Atinadaki ortak açıklamada polemik... Erdoğandan sert sözlerAtina'daki ortak açıklamada polemik... Erdoğan'dan sert sözler

  Atina ziyareti Lozan tartışmasıyla başlıyorAtina ziyareti Lozan tartışmasıyla başlıyor

  Erdoğandan Çiprasa: İdeolojik saplantıları bir kenara koyalımErdoğan'dan Çipras'a: İdeolojik saplantıları bir kenara koyalım

  Etiketler: Yunanistan , Erdoğan , Atina , Lozan
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı