Dünya ‘Yasa çıkarmakla istihdam oluşmaz’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Yasa çıkarmakla istihdam oluşmaz’

‘Yasa çıkarmakla istihdam oluşmaz’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin’de Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) Meclis Grubu’na bağlı Orta Ölçekli İşletmeler Birliği’nin düzenlediği şenliğe katıldı. Burada şirketlerin kurduğu stantları gezen Angela Merkel, döner üreticisi Türk şirketinin standında döner kesti. Döner standını kuran işadamı Hanifi Aydın, Merkel’in standı ziyaret etmesinin döner sektörünün tanıtımı açısından önemli olduğunu belirtti.

ÇALIŞANLARLA kısa süre sohbet de eden Merkel, kestiği dönerden tatmayı da ihmal etmedi. Başbakan Merkel, şenlikte yaptığı konuşmada hükümetin orta ölçekli şirketler için yoğun çalışmalar yaptığını söyledi. “Yasalar çıkarmakla istihdam oluşmaz” diyen Merkel, şirketler kurmanın, piyasada tutunmanın ve insanları işe almanın yasalarla düzenlenemeyeceğini, bunun yerine şirketleri güçlendirmek gerektiğini belirtti.

İKİ VERGİ DE ARTIRILMAYACAK
Partisinin 12 yıldan bu yana iktidarda olduğuna işaret eden Angela Merkel, bu sürede işsizlerin sayısının azaltıldığını, yeni borçlanma olmadığını ve bürokrasiyi azalttıklarını ifade etti. Merkel, eylülde yapılacak genel seçimler öncesinde miras vergisinde reform yapılmasının ve varlık vergisinin yükseltilmesinin tartışıldığına dikkati çekerek, CDU/CSU’nun parti programında söz konusu iki verginin artırılmasına yer verilmeyeceği sözünü verdi.

‘Yasa çıkarmakla istihdam oluşmaz’

‘HER ZAMAN BEĞENEREK YİYOR’
Şenlikteki döner standını kuran Hanifi Aydın, Başbakan Merkel ile yaptığı kısa sohbette, döner imalatçıları adına kendisine teşekkür ettiğini söyledi. Merkel’in, döneri her zaman beğenerek yediğini dile getirdiğini aktaran Aydın, bugün de kendi kestiği döneri eliyle alarak tattığını belirtti. Hanifi Aydın, Merkel’in standı ziyaret etmesinin döner sektörünün tanıtımı açısından önemli olduğunu da belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle