Dünya Haberleri

DÜNYA

  PKK yanlıları Almanya'da polisle çatıştı! Çok sayıda gözaltı var

  BERLİN-HÜRRİYET
  04.11.2017 - 18:08 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın Düsseldorf kentinde gösteri düzenleyen terör örgütü PKK'nın Almanya kolu NAV-DEM'in yanlıları kenti birbirine kattı ve polise saldırdı. Polis sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre çok sayıda gösterici gözaltına alındı. Türkiye, Almanya'yı daha önce defalarca, "Terör bumerang gibidir, bir gün gelir seni de vurur" diye uyarmıştı.

  Düsseldorf'taki göstericiler mahkeme yasağına rağmen terör örgütü PKK sembolleri ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan fotoğrafı bulunan pankartlar açtılar. Polis sözcüsünün verdiği bilgiye göre, polis defalarca yasak sembollerin indirilmesi için göstericilere çağrı yaptı. Ancak göstericiler bu çağrılara uymadı. Bunun üzerine polis gösteriyi durdurup yasak sembolleri toplamak için müdahale etmek istedi. Ancak göstericiler polise bayrak sopalarıyla saldırdı. Polis bunun üzerine biber gazı kullandı.

  PKK yanlıları Almanyada polisle çatıştı Çok sayıda gözaltı var

  ÇOK SAYIDA GÖZALTI

  Polis sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre çok sayıda gösterici gözaltına alındı. Eylül ayı ortasında da NAV-DEM Köln'de bir gösteri düzenlemiş, bu gösteride de yasak semboller taşınmıştı. Bunun üzerine Türkiye, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi'ni Dışişlerine çağırmıştı.

  PKK yanlıları Almanyada polisle çatıştı Çok sayıda gözaltı var

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: ALMANYA , PKK , çatışma , Polis , terörist
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı