GeriDünya PEJ Strazburg adaylarını tanıttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PEJ Strazburg adaylarını tanıttı

PEJ Strazburg adaylarını tanıttı

Fransa’da Türklerin ve yabancıların siyasete katılmasını teşvik etmek amacıyla kurulan Eşitlik ve Adalet Partisi (PEJ), haziran ayında yapılacak milletvekili genel seçimlerinde yarışacak adaylarını tanıttı.


‘SESİNİ yükselt’ sloganıyla milletvekili genel seçimlerine hazırlanan PEJ, Strazburg ve çevresindeki seçim bölgelerinde seçmenin karşısına çıkacak altı adayını tanıttı. PEJ Genel Başkanı Şakir Çolak, “Strazburg ve çevresinde yer alan dokuz bölgeden yedi aday gösteriyoruz. Bu bölgedeki adaylarımızı tanıttık. Pazar gününden itibaren Jura, Cote d’Or ve Yonne bölgelerinde yarışacak adaylarımızı tanıtarak yola koyulduk. Buralarda üçer aday gösteriyoruz” dedi. Fransa genelinde 51 adayın PEJ adına yarışacağını belirten Çolak, “Tabii bu tanıtımlar Fransa genelinde devam edecek. Perşembe günü Mulhouse’da olacağız, Mulhouse ve çevresindeki altı bölgede yarışacak adaylarımızı tanıtacağız” diye konuştu.

ANA AKIM PARTİLER YANIT VEREMİYOR

Fransa’da mevcut ana akım siyasi partilerin seçmenin ve göçmen kökenli yurttaşların taleplerine yanıt vermediğine değinen Çolak, şöyle konuştu:
“Cumhurbaşkanı seçimlerinde görüldüğü gibi vatandaş aşırı sağ bir aday ve bilinmeyenlerle dolu tartışmalı biri arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Marine Le Pen ve Emmanuel Macron’dan birini seçmek zorunda oluşumuz zaten Fransa’nın içinde bulunduğu durumu gayet iyi anlatıyor. Bir aylık bir süremiz var ve bu sürede elimizden geldiği kadar yanlışları, hataları, haksızlık ve adaletsizlikleri haykıracağız. Sloganımız ‘sesini yükselt’ şeklinde ve bize katılan herkesi seslerini yükseltmeye davet edeceğiz.” 

ADAYLAR DA BİRER KONUŞMA YAPTI

Tanıtım toplantısına Strazburg ve çevresinde bulunan seçim bölgelerinden adaylığını koyan Salih Çağlar, Can Tezcan, Saber Hajem ve Feridun Ulusoy katılarak konuşma yaptı.
Fransa’da Macron ve Le Pen’in yarıştığı cumhurbaşkanı seçiminin sonucu pazar günü belli olacak. Ardından 11 ve 18 Haziran’da milletvekili genel seçimleri düzenlenecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle