Dünya Haberleri

DÜNYA

  İsveçli manken iş bulamadığı için isyan etti

  DHA
  27.08.2015 - 13:57 | Son Güncelleme:

  İsveç'in başkenti Stockholm'de yaşayan 19 yaşındaki manken Agnes Victoria Hedengaard, 5 yıldır mankenlik yapmasına rağmen 'kalçası geniş olduğu' gerekçesiyle artık iş bulamıyor.

  Hedengaard, İngiltere, İtalya, ABD gibi ülkelerde vücut ölçülerinin uygun bulunmaması nedeniyle iş bulamadığını belirterek, “5 yıldır mankenlik yapıyordum ama artık iş bulamıyorum. Müşterilerim benim kilolu olduğumu öne sürüyorlar. Oysa AB ülkeleri ve birçok ülkede artık çok zayıf mankenlerin çalıştırılmaması konusunda kararlar var. İsveç’te bile iş bulamaz oldum” dedi.

  Ajansların önce iletişime geçtiğini ancak bel-kalça ölçüsünü öğrendikten sonra kendisiyle çalışmaktan vazgeçtiğini anlatan 1.80 metre boyundaki manken sadece 57 kilo.

  İsveçli manken iş bulamadığı için isyan etti

  Yaşadıklarını anlattığı bir videoyu sosyal medyaya yükleyen Agnes Victoria Hedengaard bir günde 170 bin kişi tarafından izlendi.

  Diğer mankenler arkadaşlarıyla konuşup aynı sorunu yaşadıklarını öğrendikten sonra video çekmeye karar verdiğini belirten Agnes Victoria Hedengaard, “Moda dünyasını anlamak çor zor. 5 yıldır mankenlik yapıyorum. 1 yıldır neredeyse yemek yemiyorum, her gün aldığım kaloriyi hesaplıyorum. Kafamda bir sürü düşünce oluşuyor. Yemek yeme isteğimi tamamen kaybetmekten korkuyorum” dedi.

  İsveçli manken iş bulamadığı için isyan etti

  İsveç’in Veliaht Prensesi Victoria’nın önünde ve birçok defilede mankenlik yapan Agnes’in ailesi de kızlarının yemek yiyememe hastalığına yakalanmasından korkuyor.

  Etiketler: kilo , İsveç , kalça , bel , isveçli manken
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı