GeriDünya Fransa'da 4 buçuk yılda 40 bin eşcinsel erkek evlendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa'da 4 buçuk yılda 40 bin eşcinsel erkek evlendi

Fransa'da 4 buçuk yılda 40 bin eşcinsel erkek evlendi

2013 yılında eşcinsel evliliğe onay veren Fransa'da 2013-2018 yılları dönemini kapsayan 4 buçuk yılda 40 bin eşcinsel erkeğin evlilik yaptığı belirtildi.

Fransa'da 2013 yılının ortalarına doğru kabul edilen ve o tarihten beri ülkede tartışma konusu olan eşcinsel evlilik yasası kapsamında son 4.5 yılda 40 bin eşcinsel erkeğin evlendiği rapor edildi.

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü tarafından yayınlanan verilere göre ülkede 2017 yılında 7244 eşcinsel evlilik gerçekleştirildi.

Ülkede heteroseksüel evliliklerin oranı son 20 yılda azalırken eşcinsel evliliklerin oranının yıldan yıla artması dikkat çekti.

2016 yılı istatistiklerine göre Fransa'da evlenen heteroseksüel çiftlerin yarısı boşanma kararı aldı.

Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'nün yayınladığı verilere göre eşcinsel evliliklerin oranı evlilik istatistiğinin yüzde 1'ini oluşturuyor.

Fransa'da 2013 yılında kabul edilen yasa ülke genelinde geniş çaplı protesto gösterilerine yol açmış ve 400 bin kişi başkent Paris sokaklarında bir araya gelip şiddete varan eylemlerle kararı protesto etmişti.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle