GeriAvrupa 2016 İkizler burcuna ne getirecek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2016 İkizler burcuna ne getirecek?

2016 İkizler burcuna ne getirecek?

İkizler burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Burç yazarımız Niobe Aslı Temel, boğa burcu hakkındaki her şeyi bu yazıda açıklıyor...

 

BURCUN ÖZELLİKLERİ


Element:
Hava
Niteliği: Değişken
Yönetici Gezegeni: Merkür
Değerli taşı: Turmalin
Zıt burcu: Yay
Felsefesi: Değişirim, gelişirim, düşünürüm
Uyumlu burçları: Terazi, Kova
Finansal olarak uyumlu burcu: Yengeç
Evlilik veya ortaklık burcu: Yay
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Terazi
İkizler burcu ünlüleri: Bob Dylan, Miles Davis, John, Wayne, Kylie Minogue, John F. Kennedy, Colin Farrel, Clint Eastwood, Heidi Klum, Morgan Freeman, Marilyn Monroe, Tony Curtis, Angelina Jolie, Thomas Mann, Dean Martin, Anna Kournikova, Gauguin, Natalie Portman, Johnny Depp, Adriana Lima, Che Guevera, Helen Hunt, Paul McCartney, Haluk Bilginer, Halit Ergenç, Gülşen, Kenan Doğulu, Ali Şan, Nilüfer, Zülfü Livaneli, Acun Ilıcalı, Kenan İmirzalıoğlu

2016 İkizler burcuna ne getirecek


2016 Yılında, hayatınızı veya sevdiğiniz kişilerin hayatını renklendirmek veya hareket getirmek istiyorsanız çaba göstermeniz gerektiğini anlayacağınız bir yıl olabilir sevgili İkizler. 2016’da, kendi işinize başlayabilir, eğer kendi işinizi yapıyorsanız çok çaba harcamanız koşuluyla işinizi yeni noktalara taşıyabilirsiniz. Yeni iş fırsatları, kariyer olanakları ya da değerli şeyler alma, mal sahibi olma şansınız söz konusu olabilir. Ancak, hiçbir şey altın tabakta gelmeyecektir. Çok çalışmanız olumsuzluklara rağmen çaba göstermekten vazgeçmemeniz gerekecektir. Öğrenci İkizler burçları çok çalışmaları şartıyla, sınavlarda veya rekabet içeren eğitimle ilgili yarışmalarda olumlu sonuçlar elde edebilirler.

İLİŞKİLER TESTE TABİİ!

Sevgili İkizler bu yıl, ikili ilişkileriniz, iş birlikleriniz veya ortaklıklarınız teste tabii tutuluyor. Yola doğru kişilerle devam edip etmediğinizi sorgulayabilir, ilişki içerisinde olduğunuz kişilerin sorunlarıyla ilgilenebilir veya ilişkilerde ‘’dost musun düşman mısın?’’ sorularının oluşmaması için, en güzel cümleleri kullanıp, en sempatik halinizi takınmanız gerektiğini anlamanızı sağlayacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sizi eleştiren kişilerle karşılaşırsanız, karşı tarafı dinlemenizde ve anlamaya çalışmanızda fayda var. Tartışmalar esnasında, uzun vadeli düşünmeli, politik olabiliyorsanız politik olmalısınız. Ancak, harcanan enerjiye değmeyeceğini düşündüğünüz yerlerde noktayı koyabilirsiniz. 2016 İlişkiler hakkında çok şeyler öğreneceğiniz bir yıl olabilir. Haksız suçlamalar nedeniyle akrabalarınızla, bulunduğunuz çevreyle ya da komşularla ilişkilerinizde zor durumda kalabilirsiniz. Bu tür bir durumda kalmamak için gözünüzün kulağınızın açık olmasında fayda var. Yıl genelinde sizden yaşça büyük kişilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir veya sırt ağrılarınızda artış söz konusu olabilir.

 

AŞK DA ŞANSINIZ DÖNÜYOR!

Neyse ki, Eylül ayının ikinci haftasından itibaren 13 ay boyunca, aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, çocuklarınızla ilgili konular ve yaratıcılık gerektiren işler açısından oldukça şanslı ve fırsatlara açık günlerde olacaksınız. Mevcut ilişkilerinizi bir sonraki aşamaya taşıyabilir, yeni aşklara yelken açabilir, çocuklarınızın hayatındaki olumlu gelişmelere sevinebilir veya yaratıcılık gerektiren işlerde açık zihin ve akla dolan ilham sayesinde güzel işler ortaya koyabilirsiniz. Mart ayında zorlandığınız veya sonlandırdığınız ilişkiler söz konusu olursa, bu ilişkileri onarma şansı bulabilir veya bu ilişkilerin yerine koyabileceğiniz olumlu ve şanslı denebilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

EVİM GİBİSİ YOK

Şans gezegeni Jüpiter’in konumu Eylül ortalarına kadar, size, evinizi, ailenizi veya gayrimenkullerinizi ilgilendiren alanlarda destek verebilir. Ev alım satımı, kiralama, kiracı veya ev arkadaşı bulma gibi konularda farklı seçeneklere kavuşabilirsiniz. Ev almayı düşünürseniz, krediler, borçlar alacaklar veya vergiler konusunda aracı kurumlarla iyi ilişkiler kurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Düşük fiyata iyi bir ev ya da iyi bir kiracı bulma olasılığınız mevcut. Dekoratif değişiklikler veya tadilat tamirat işleri memnuniyet veren sonuçlar ortaya çıkartabilir.
Mart ve Mayıs aylarında eviniz, aileniz ve eşinizi ilgilendiren konular birbiriyle çakışabilir. Eleştiri ve şikayetlere maruz kalabilirsiniz veya birbiriyle geçinemeyen eşiniz ve aile üyeleriniz arasında denge kurabilmek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Neyse ki, duygularıyla değil, mantığıyla hareket eden bir burçsunuz ve objektif yaklaşımlarınız her alanda yolunuzu açacaktır.
Eylül ayının ikinci haftasına kadar, ailenizi ve evinizi ilgilendiren alanlarda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz. Bazı tarihlerde önemli zorluklar yaşansa da, mutluluğu evinizde yakalayabilirsiniz. Sadece inatçı veya baskın karakterli kişilerle ilişkilere dikkat etmek gerekiyor.

İŞ VE SAĞLIK

Ocak Şubat ve Haziran Temmuz ayları, sağlık başlıklı konularda hareketliliğe neden olabilir. Yeni sağlıklı bir yaşamın adımlarını atabilmek amacıyla, diyete ya da spora başlayabilir, sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerektiğini fark edebilir veya yakınlarınızın sağlık sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz( ağırlıklı olarak 29 Mayıs – 7 Haziran doğumlular). Eğer mevcut işinizden sıkıldıysanız veya iş arayışlarınız varsa, bazı seçenekler yüzünü gösterebilir. Yeni bir iş ortamı, yeni iş arkadaşları, yeni müşteriler ya da iş koşulları kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Maddi başlıklı konularda değişim dönüşüm bu yıl da devam ediyor. Arkadaşlarınız her zaman yanınızda ve sizi desteklemeyi sürdürüyorlar. İş hayatınızı ilgilendiren konularda daha hızlı ilerleyebilmek için yeni şeyler öğrenmek veya bazı yeteneklerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Özellikle politik, sanatsal, medyatik, suyla bağlantılı ya da yazmaya veya konuşmaya bağlı işlerde çalışan İkizler burçları kariyerlerinde ilerleme sağlayabilirler.

Mart ayında, kariyerinizi veya otorite konumundaki kişileri(eş, baba, yönetici, patron, öğretmen v.b) ilgilendiren başlıklarda risk almamalı ve ani tepkiler vermekten sakınmalısınız. Sizi adeta bir sığınmacı veya rehine gibi gördüğünü düşündüğünüz kişilerle aranızda gerilim oluşabilir. Evinizi veya ailenizi ilgilendiren başlıklarda önemli gelişmeler veya haberler söz konusu olabilir. Eviniz ve kariyeriniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Olayları akışa bırakmak en iyisi. Neyse ki, aşk hayatınızı veya evliliğinizi destekleyen ya da yenileyen enerjiler size de güç verebilir bu olaylar esnasında. Sevildiğinizi görmek hoşunuza gidecektir ya da kadersel bir romantik ilişki gündeme gelebilir (Mart’ta veya Eylül’de).

Eylül ayında tekrar evinizi, yaşadığınız yeri, kariyerinizi veya ailenizi ilgilendiren konular ön plana çıkıyor. Anneniz veya bir aile büyüğünüz bazı tavırlarınızı eleştirebilir veya öfkeli tepkileriniz ilişkilere zarar verebilir. Bazı kişilerle aranıza mesafe girebilecek ya da bazı kişilerin hayatınızdan çıkabileceği bir ay Eylül ayı. Evinizle ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız, koşullar sizi hızla bu yöne itebilir. Kariyerinizi ilgilendiren konularda ise, ani gelişmelere bağlı ani tepkiler vermekten veya ani kararlar almaktan özellikle kaçınmanız gerekiyor. Son 12 yılda yaptıklarınızın sorgulanabileceği, bu sürece bağlı ödüllerin ya da şikayet ve eleştirilerin gündeme gelebileceği bir ayda olacaksınız. Bazı konular sonuçlanıyor olacaktır.

2016’nın son çeyreğinde, aşk hayatınızda veya sevgi temalı ilişkilerinizde aradığınızı bulmanız ve uzun zamandır beklediğiniz ivmeyi yakalamanız daha kolay olabilir. Romantik akşamlar, keyifli planlar, sevgi dolu partnerler yılı güzel kapatmanızı sağlayabilirler.

ÖNEMLİ TARİHLER

Sevgili İkizler aşağıdaki tarihleri dikkate alırken, +/- bir ay açıklamasını özellikle dikkate almanızı rica ediyorum.

Mart ayı (+/- 1 ay)civarında, iş hayatınızı, kariyerinizi veya ait olduğunuz gruplardaki duruşunuzu etkileyen başlıklarda hızlı ve stresli gelişmeler söz konusu olabilir. Bazı kararlar almanız ve hayatınızı yenilemek istemeniz durumunda, adımlarınızı zamana yaymanın faydasını görebilirsiniz. Kötü alışkanlıklar veya uygun olmayan davranışlar edinme zamanı olabilir sizin için. Özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Bir süredir devam eden ilişkileriniz karşı tarafın açıklamaları veya söyledikleri nedeniyle başka bir boyut kazanabilir. Bu kişiyi farklı açıdan görmeye başlayabilirsiniz.

Ağustos ayı civarında, dış ticaret, eğitim, yabancılarla ilişkiler, ulaştırma, seyahatler, bilişim, hukuk yurtdışı bağlantılı işler konularında hızlı gelişmeler veya sıkıntılı durumlar yaşanabilir.

Eylül ayı (+/- 1 ay) civarında, evinizi, ailenizi veya yaşadığınız yeri ilgilendiren konularda yoğun gelişmeler yaşanabilir. Aile üyeleriyle ilgili problemler, yaşadığınız yerde değişiklikler, taşınma, tadilat, dekoratif alışverişler, bahar temizliği v.b konular ön plana çıkabilir.

Maddi başlıklı konularda evraklara sahip çıkmanız, ileride yardımı olabilecek evrakları kaybetmemeye önem vermeniz gerekiyor veya sözleşmeleri ya da önemli evrakları dikkatle okumanızda fayda var. Ya da parasal konularda güç mücadeleleriyle veya maddi açıdan memnuniyetsiz kişilerle uğraşmanız gerekebilir.

Mart ayında işinizle ilgili yaptığınız değişikliklerin neticelerini görebilirsiniz Eylül ayı civarında. Yaptıklarınızı takdir eden veya toplum içerisinde size hayranlığını dile getiren kişiler hoşunuza gidebilir. Ancak, işiniz ve eviniz arasında denge kurmanız zor olabilir ve uzun saatler çalışmanız ailenizi üzebilir.

Sevgili İkizler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Yarın Yengeç burcu ile devam edeceğiz…

 

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle