Teknoloji Haberleri

  Apple Macbook'larından çerçeveleri söküyor!

  Hürriyet Haber
  26.05.2017 - 08:04 | Son Güncelleme:

  Apple, MacBook bilgisayarlarında çerçevesiz ekran teknolojisini kullanmak için çalışmalar başladı. Apple'ın aldığı yeni patent, ileride gelebilecek yeni MacBook'u gözler önüne seriyor.

  Son zamanlarda akıllı telefon üreticiler, tasarım anlamında kullanıcılara daha farklı bir şeyler sunmak adına çerçevesiz ekran teknoloji kullanmaya başladı. Apple ise aldığı çerçevesiz MacBook patentiyle bu teknolojiyi bilgisayarlarına da getirmeyi planlıyor olabilir. 

  Apple’ın MacBook için aldığı patentte ekranda hiç çerçeve bulunmuyor. Patentte ayrıca esnek bir yapıya sahip OLED teknolojisi de kullanılıyor. Ekranın yanlarında ise sinyallerin iletimini sağlayan bağlantılar ve ince bir film şeklinde transistörler bulunuyor

  Ön yüzeyin tamamı ekran olduğundan buraya başka bir donanım yerleştirilemiyor. Apple ise bu sorunu, yani örneğin kamera teknolojisini ekranın altına veya içine yerleştirerek çözmeyi planlıyor.

  Patentin geleceği konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değil. Apple bu patenti MacBook'larda kullanabilir de kullanmayabilir de.

  Appleın en yeni iPad Prosu ilk kez görüntülendi
  Apple'ın en yeni iPad Pro'su ilk kez görüntülendi!
  iTunes mobil ödeme seçeneği Türkiye’de!
  iPhone 8 cepleri fena yakacak! Sebebi ise...
  Etiketler: bilgisayar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı