ANKARA HABERLERİ

6 milyar dolar katkı

Hürriyet Haber
21.04.2016 - 17:52Son Güncelleme : 21.04.2016 - 17:54

ASO 1. OSB’nin 2 milyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağladığını belirten ASO Başkanı Nurettin Özdebir, “270 fabrika, 35 bin kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlıyor” dedi.

Hürriyet Haber

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals ve Panama Ankara Büyükelçisi Jorge Hernan Miranda Corona ile bir araya geldi. Konuk heyete Ankara sanayisi hakkında bilgiler veren Özdebir şunları söyledi: “Ankara; gelişen sanayi altyapısı, üretim kabiliyeti ve teknoloji odaklı bakış açısıyla Türk sanayisinde öne çıkan şehirlerden biri. Başkent, farklı sektörlerde üretim yapan firmalarıyla çok önemli bir üretim merkezi haline geldi. Şuan 11 faal organize sanayi bölgesi bulunan şehrimizde, gelişen sanayi alt yapısı ile birlikte yabancı yatırımcıların ilgisi de artıyor. 

35 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

ASO 1. OSB, 2 milyar doları ihracat olmak üzere ülke ekonomisine yıllık 6 milyar dolar katkı sağlayan Türkiye’nin en iyi yönetilen organize sanayi bölgelerinden bir tanesi olup, değişik sektörlerde 335 sanayi parselinde faaliyet gösteren 270 fabrikasıyla, 35 bin kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan bir sanayi şehri. OSB’ler çok önemli tecrübelerimiz var ve bu tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya hazırız” diye konuştu.

PANAMA’YA DAVET

Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, Küba’nın ekonomik ve toplumsal alanda yenilenme sürecine girdiğini belirterek Türkiye ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Panama Ankara Büyükelçisi Jorge Hernan Miranda Corona ise Türkiye-Panama arasında ciddi bir potansiyel olduğunu, bu yatırım fırsatlarından yararlanmak için Türk iş adamalarını ülkesine davet etti.

Etiketler: ASO , OSB , Nurettin Özdebir

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 6 milyar dolar katkı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 6 milyar dolar katkı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı