Teknoloji Haberleri

  4chan'in kurucusu Google ekibine katıldı

  Hürriyet Haber
  08.03.2016 - 13:52 | Son Güncelleme:

  Apple'ın iCloud'da bulunan güvenlik açığını kullanarak pek çok ünlünün müstehcen fotoğraflarını yayınlayan 4chan'in kurucusu Chris Poole, dün akşam itibarıyla Apple'ın en büyük rakiplerinden biri olan Google'da işe başladı.

  Chris Poole’un 2003 yılında kurduğu 4chan‘i kullanıcılarının anonim olarak paylaşım yaptığı görsel ağırlıklı bir forum olarak tanımlayabiliriz. Ancak forum ünlü olmasının yanında kötü bir şöhrete de sahip çünkü Apple‘ın iCloud‘ta ortaya çıkan açığından sonra ünlülere ait özel fotoğrafların paylaşıldığı ilk yerlerden bir tanesi 4chan olmuştu.

  iCloud kullananlar dikkatiCloud kullananlar dikkat!

  Aynı zamanda site çocuklara yönelik cinsel istismara giren bazı görsellerle ilgili olarak da dava edilmişti. Chris Poole ise site yönetiminden Ocak 2015 itibariyle ayrılmıştı.

  Google‘da 4chan gibi bir yapıyı ortaya çıkaran Chris Poole’un başarısından etkilenmiş olacak ki kendisine iş teklifinde bulunmuş ve Poole’da bu teklifi kabul etmiş.

  4chanin kurucusu Google ekibine katıldı

  Webrazzi'nin haberine göre kişisel blog sayfasında kendi vizyonu ile Google’ın vizyonunun örtüştüğünü ve kendisi ile aynı hedeflere sahip yetenekli insanlar ile çalışmak için sabırsızlandığını belirten Poole için Google’da ”streams, photos and sharing” bölümünün başındaki isim olan Bradley Horowitz de kendisine bir hoşgeldin mesajı yayınlamış.

  Chris Poole’un Google içerisinde ağırlıklı olarak Google+ servisinde görev alması bekleniyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı