Eğitim Haberleri

  3 bin yeni üniversiteliye polis hizmeti

  Hürriyet Haber
  05.09.2014 - 15:02 | Son Güncelleme:

  Kahramanmaraş'ta yürütülen "İlk Adımda Dost Eli" projesi kapsamında, polis üniversiteye kayıt için gelen 3 bin öğrenciye barınma ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı oldu.

  Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne (KSÜ) kayıt için gelen öğrencileri bilgilendirmek amacıyla başlatılan çalışma kapsamında kentin birçok noktasına afiş asarak, üç ayrı yerleşkede stant açan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 bini öğrenci ile 7 bin kişiye ulaştı.

  Ekipler tarafından karşılanan öğrencilerle velileri yapılan bilgilendirme faaliyetlerinin ardından kalacakları yurtlar ve evlere kadar götürüldü.

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli proje sorumlusu Komiser Ayşe Akay, öğrencilerin kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmelerini engellemek amacıyla başlatılan çalışma kapsamında 10 bin broşür dağıtıldığını söyledi.

  Veliler ve öğrencilerin kendilerini ilk gördüğünde biraz tedirginlik yaşadığını ancak bir süre sonra polis olduklarını anlayınca yüzlerinde tebessüm oluştuğunu belirten Akay, projenin çeşitli etkinliklerle yıl boyunca devam edeceğini söyledi.

  Öğrenci ve veliler uygulamadan memnun


  Silopi'nin Şırnak ilçesinden gelen öğrenci velisi Ragıp Ökten, bu yönde uygulamaların daha önce yapılması gerektiğine söyledi. Çocuğunun emin ellerde olduğunu gördükten sonra gönül rahatlığıyla evine döneceğini belirten Ökten, emeği geçenlere teşekkür etti.

  Mehmet Dingil de gördüğü ilginin kendisine güven verdiğini anlatarak gözünün arkada kalmayacağını söyledi.

  Öğrenci Sibel Ökten ise ailesinden ilk defa ayrıldığını dile getirerek, "Böyle bir şekilde karşılanınca burada başka bir ailem olduğunu hissettim. Ailemden uzakta olmak beni korkutuyordu ancak şimdi kendimi güvende hissediyorum" dedi.

  Etiketler: ÜNİVERSİTE
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı