Fener çıkıyor, Efes düşüyor

Fenerbahçe, gevşek başlayıp 17 sayı geriye düştüğü maçın sonunda şahlanarak Partizan’ı sahadan sildi ve play-off eşleşmesi avantajını da alarak zirve yolculuğunu sürdürdü.

Haberin Devamı

Yumuşak başladığımız oyunda koç ‘Saras’ sık oyuncu değiştirip gecenin verimlisini ararken Partizan Caboclo’nun dış atış isabetiyle kontrolü ele geçirdi. Neyse ki savunma sertliğini, temas ve gerilimi artırarak oyunda kaldık. Üçüncü çeyrekte Calathes geçiş hücumlarımızı içeri yükleyip çarkı lehimize çevirdi. Fenerbahçe koç dokunuşlarıyla oyunu kırmayı başarırken ‘Maç Sonu Efendisi’ olma özelliğini Dorsey, Guduric ve Sestina’nın sıcak elleriyle devam ettirdi.

NE iSTEYECEĞiNi BiLMiYOR!

Peş peşe yenilgilerden motivasyonunu yitirmiş görünen Anadolu Efes dünkü maça suskun girdi. Oyuncular ellerinden geleni yapmalarına rağmen ‘Pana’ maçı lehine çevirmesini bildi. Kaybetmenin alışkanlık haline gelmesi çaresizliğindeki takımın yıldızlarının performanslarına yazık oldu. Koç Erdem Can için ‘Onlardan istediğini alamadı’ denemez çünkü ne isteyeceğini bilmiyor! Anadolu Efes işin başına, operasyonun patronu, CEO’su olacak, basketbolun her şeyine hâkim olabilecek, basketbolu oynayarak öğrenmiş, Fenerbahçe’nin Gherardini’si benzeri bir genel menajer bulup, onunla paraşüt takıp bu yılı en az kayıpla kapayarak gelecek yılların koçunu seçmeli. Ancak bu şekilde düşüş durur.

Yazarın Tüm Yazıları