Ayakta alkışlanmalı

Yer İstanbul, takım istimini almış Efes olunca Barcelona kadro üstünlüğü teferruat kaldı.

Haberin Devamı

Önceki maçı kazandıran doğrularını bir sonraki maça taşıdığın ölçüde başarılı oluyorsun. Larkin’in top kullanım yükünün diğerlerine paylaştırılması ve 6 oyuncunun 10 sayı barajını aşmasıyla, açık alanda koşup atarak kazanmıştık Bologna maçını. Dün akşam aynı reçeteyi uyguladığımız Barcelona top kullanım debimizi frenlemeye çalıştı ama nafile! Savunmada yeterince sağlam durarak maç boyu hırpaladık Barça’yı. “Eksiktik” diyemezler çünkü o kadar derin kadroları var ki Laprovittola, Abrines ve Nnaji gibi oyuncuları oynasalar dahi fark etmezdi dünkü özgüveni geri gelmiş Anadolu Efes’e karşı.

LARKIN BÜYÜK OYNADI

Will Clyburn’ün sakatlıktan dönmesiyle tam kadro oynadık ve mükemmel Tibor Pleiss performansıyla hızlı akış temposuyla açtık maçı. İlk çeyrekte dış adamları sürekli değiştirerek gecenin keskin nişancısını 7 deneme sonrasında buldu Erdem Can. İlk yarıda Oturu’yla karşılık verene kadar Hernangomez’in fizik ve atletizm üstünlüğünü kullanıp pota altımıza yüklenerek oyuna yapıştı Barcelona. Suskun Larkin oyunu hissederek direksiyonda atıp attırarak odaya 3 sayı farkla gitmemizi sağladı. Tarafların karşılıklı yerlerde sürünen üçlük yüzdelerini arttırırken yay gerisi yanı sıra boyalı alan kullandılar.

Haberin Devamı

BAŞARIYI SMAÇLARLA SÜSLEDİ

Biz, Larkin-Pleiss ikilileriyle içeriyi kullanırken onlar da bize üstün oldukları uzunlarının varlığıyla aynı reaksiyonu verdiler ama son çeyreğe ısınan ellerle sağlanan çift haneli farkla giden biz olduk. Yer İstanbul, takım istimini almış Efes olunca Barcelona kadro üstünlüğü teferruat kaldı. Beaubois-Oturu ikilileri sonucu smaçlar başarıyı süslerken yağmur olup yağan Efes dinginliğini yitirmeden yakaladığı skor üstünlüğünü maç sonuna kadar sürdü rerek Play-off umudunu korumayı başardı.

 

Yazarın Tüm Yazıları