Aile terapisti Fernando Santos

Futbolcular, yeni hocaya kendilerini göstermek için vites artırdı.

Haberin Devamı

Beşiktaş aslında kazanmaya Fernando Santos ismini KAP’a bildirdiği anda başladı. Futbol, hayattaki birçok şey gibi mental olarak zayıf olduğunuz anda performans gösterebileceğiniz bir alan değil. Siyah beyazlılar, sezon başındaki transfersizlik ile başlayan depresyon halinden bu açıklama gelene kadar çıkamamıştı.

Portekizlinin ismi, adeta bir aile terapisti havası verdi kulübe. Succession dizisinde tüm ailenin halkla ilişkiler için bir terapist ile inzivaya çekilişi gibi oldu. Taraftar önce yönetimine, sonra takımına tekrar inandı. Oyuncular, yeni hocaya kendini göstermek ve taraftarın gönlünü kazanmak için vites artırdı. Semih’in performansı, Demir Ege’nin 11’e girişi ve sakatların dönüşü ile de tekrar bir takım havası oluştu.

KADRO ZATEN KÖTÜ DEĞiLDi

Haberin Devamı

Sezon başından beri korkulan Afrika Uluslar Kupası bile bu yolda olumlu etki verdi aslında. İstanbul’da, daha birbirine tutunan ve sarılan bir ekip kalmış oldu. İşte tüm bu gelişmeler, Eyüpspor karşısında sahaya daha sağlam basan bir Beşiktaş ortaya çıkardı. Zaten bu kadro hiçbir zaman sezon başından beri yerden yere vurulduğu kadar kötü değildi. Biraz kıpırdanınca sonuçlar da beraberinde geldi.

Arda Turan’ın takımı Eyüpspor kalite olarak Süper Lig seviyesinde değil belki ama organizasyon anlamında bir üst seviyeye sorun çıkartabilecek bir profil. Siyah beyazlılar, kalelerinde hiç pozisyon vermedikleri gibi skora kolay gitmeyi de başardılar. Salih’in ceza sahası koşusu ve golü önemli zira kariyerinde bir üst seviyeye çıkması için yapması gereken ama çok az yaptığı bir koşu bu. Belli ki Santos ile kıpırdanacak.

Artık sıra kurt hocanın dokunuşlarında. Bunu yapacak zamanı ve kredisini şimdiden hak etmeye başladı bile. Takımın yerine gelen özgüveniyle sezonun geri kalan bölümünde daha yarışmacı bir Beşiktaş görürsek şaşırmamak gerek.

Yazarın Tüm Yazıları