Samsun’dan başlayan bir başka milli mücadele gibi

Son yıllarda iyi bir performans sergileyerek geleceğe dair umutlarına çıta atlatan Galler, hiç beklenmediği farklı Ermenistan mağlubiyeti sonrası eski iyi günlerine dönmekle, daha eski kötü günlerine dönmek arasında gayet tedirgin bir noktada, tamam mı devam mı maçına gelmişti Samsun’a.

Haberin Devamı

KÜLLERiNDEN DOĞANLAR 

Son dakikalarında ölüp küllerinden doğdukları Letonya maçı sonrası bizim çocukların da durumu çok farklı değildi. Yediğinden bir fazla atmak suretiyle gruba tutundukları ancak oyun olarak ışık vermedikleri maçın sonrasında, başkasının eleştirmesine bile gerek kalmadan, Hakan Çalhanoğlu ile öz eleştirilerini yaparak ve evlerinde oynadıkları son maçta Hırvatistan’a yenildiklerini akıllarının bir köşesinde tutarak çıktılar sahneye.

Daha 9.dakikada ofsayta takılarak iptal edilen gol sonrası hızlı başladığımız maçta ritmi kaybedince, çok organize olmayan ataklar stoperler arasında yok olan forvetimiz Barış Alper’e ulaşmayınca çok etkili pozisyonlar yaratamadık.

Doğrusu Galler de bizi iyi kapadı. Özellikle Zeki ve Cengiz’li sağ kanattan gelmeye çalıştıysak da başaramadık. Kırmızı karttan sonra milli takımdan daha etkili bir oyun beklentimiz ikinci yarıya kaldı.

Haberin Devamı

BiRKAÇ TALiHSiZLiK

Aradığımız futbola ve gole ulaşmak için birkaç talihsizlik daha yaşamamız gerekecekti. Önce dakika 64’te kazanılan penaltıyı Hakan kaçırdı, sonra 68’de Umut Nayir’in golü VAR’dan döndü. Aranan sayı, 72. dakikada yine Umut’tan geldikten sonra iyice kendimizi bulduk. Arda Güler’in usta işi şık golü herkesin keyfini yerine getirdi. Oyunun kalan dakikalarında tüm stat Meksika dalgasıyla Samsun’dan başlayan bir başka milli mücadeleyi kutluyordu sanki.

Yazarın Tüm Yazıları