GeriSeyahat Bayramda huzur rotaları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Bayramda huzur rotaları

Bayramda huzur rotaları

Fazlaca gerildiğimiz günlerden geçiyoruz. Çantaları hazırlayıp günlük yaşamın stresinden biraz olsun uzaklaşmanın, sinir-stresten arınmanın tam zamanı. Sizin için hem renkli, hem farklı hem de her tür beklentiye karşılık verecek en hesaplı bayram tatili seçeneklerini derledik. Yayla, deniz, tarih, yemek... Size iyi gelecek birini seçin ve düşün yollara

BODRUM TURU

Bayramda huzur rotaları

“Her şey bir arada olsun” isteyene
Bu yıl hayalini kurduğunuz Yunan adaları tatilini yapamadınız mı? Dert etmeyin. Bizim de aynı denizin bu yakasında birbirinden güzel plajları, hareketli gece hayatı ve zengin mutfağıyla “Bodrum”umuz var. Bu turla sadece Bodrum’u keşfetmekle kalmayacak, Azmak Çayı, Gökova Körfezi’ni gezecek ve Didim Altınkum Plajı’nda yüzme molası vereceksiniz. Anıtur, 20-26 Eylül. Fiyatı: 429 TL. (0850 300 0 264)

BATI KARADENİZ TURU

Bayramda huzur rotaları

Gönlünde yatan kasabayı arayana
Hani görünce “Keşke burada yaşasam...” denen kasabalar vardır ya, işte Amasra da onlardan biri... Tek farkı, Ege ya da Akdeniz kıyısında değil Karadeniz kıyısında olması. Burada yeşilin her tonunu görebilir, köy pazarlarında alışveriş yapabilir ve nefis yemekler yiyerek huzurlu ve sakin bir bayram tatili yaşayabilirsiniz. Tatilbudur, 24-25 Eylül. Fiyatı: 255 TL. (444 0 484)

BODRUM-GÖKOVA KÖRFEZİ TURU

Bayramda huzur rotaları

Denizden vazgeçemeyene
Tekneyle Bodrum Limanı’ndan başlayan tur, Orak Adası, Çökertme, Yediadalar, Löngöz, Tuzla, Kargılı ve Pabuçburnu’ndan geçerek Bordum’a geri dönüyor. Her tarafınızı mavilik bürüsün ve günlük dertlerinizden biraz uzaklaşmak istiyorsanız bu tur ideal bir seçenek olabilir. Turda Kleopatra Adası’nda yüzme ve burayı yakından tanıma fırsatınız da olacak. Tatilsepeti.com, 20-27 Eylül. Fiyatı: 900 TL. (444 44 20)

KAPADOKYA TURU

Bayramda huzur rotaları

Başka dünyaları merak edene
Başka gezegenleri merak ediyorsanız işte size uzaysız, mekiksiz bir fırsat. Kapadokya turu... Dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce insanın görmeye geldiği UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Kapadokya, size kendinizi başka bir gezegende hissettirecek. Doğayla insanın el ele vererek nakış gibi işlediği Kapadokya’dan balon turu ve at safari yapmadan dönmeyin. Jolly Tur, 23-25 Eylül. Fiyatı: 379 TL. (444 0 644)

KLASİK KARADENİZ VE YAYLALAR TURU

Bayramda huzur rotaları

Huzuru doğa ananın kollarında bulana
Orman sınırının üzerindeki yaylalar, şırıl şırıl dereler, canlı çeşitliliği ve yeşilin bin bir tonu burada. Üstelik havaların en güzel olduğu günlerdeyiz. Biraz kafa dinlemek ve huzur bulmak için birebir. Maçka, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Uzungöl, Altındere Milli Parkı, Atatürk Köşkü, Lustra ve Karestar Yaylası görülecek yerler arasında. Coraltravel, 26 Eylül-3 Ekim. Fiyatı: 549 TL. (444 0 684)

GÜMÜŞHANE SAKLI GÜZELLİKLERE YÜRÜYÜŞ TURU

Bayramda huzur rotaları

Yeni bir yer keşfetmeyi arzulayana
Santa Harabeleri, Camiboğazı, Hanzeriye yaylaları, Kromni Kiliseleri, Meryem Ana Manastırı ve Kov Kalesi... Söz ettiğimiz yer Gümüşhane ve bu turla buranın tüm güzelliklerini adım adım yürüyerek görüp tanıyabilirsiniz. Tur boyunca yörenin kendine has lezzetlerini de tatma olanağınız olacak. Tatilsepeti.com, 24-27 Eylül. Fiyatı: 1150 TL. (444 44 20)

EGE VE AKDENİZ TURU

Bayramda huzur rotaları

“Huzur nerede ben oraya” diyene
Tatilde de olsa sıcak ve kalabalık sevmiyorsanız sizin zamanınız geldi demektir. Fazla kalabalık olmayan kumsallar, bunaltmayan güneş ve kalabalığın çekilmesiyle sakinleşen otel, pansiyon ve tatil beldeleri tam da bugünlerde olgunlaşmış meyve misali en lezzetli günlerini yaşıyor. Ege ve Akdeniz sahillerini kapsayan bu turla tarihin içinde gezinerek sahillerimizin en güzel plajlarının tadını çıkarabileceksiniz. Jolly tur, 25 Eylül-4 Ekim. Fiyatı: 829 TL. (444 0 644)

PAMUKKALE TURU

Bayramda huzur rotaları

Sakin ama farklı bir seçenek arayana
Pamukkale, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor. Yani dünyanın sayılı doğal güzellikleri arasında... Bu turda bir yanda bembeyaz travertenlerde akan suyun içine oturarak güneşin batışını izleyebilir, hem de bölgedeki Hierapolis gibi antik kentleri görebilirsiniz. Ets Tur, 23-27 Eylül. Fiyatı: 398 TL. (444 0 387)

KONYA MİSTİK MÜZİK FESTİVALİ TURU

Bayramda huzur rotaları

Hoşgörü ve huzur peşinde olana
Mevlana Celaleddin Rumi’nin doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen festivale dünyanın farklı yerlerinden gelen sanatçılar katılıyor. Tasavvuf müziğini ve diğer kültürleri tanıma fırsatı bulacağınız gezide UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Çatalhöyük de ziyaret edilecek. Fest Travel, 24-26 Eylül. Fiyatı: 850 TL. (0212 216 10 36)

URFA, ANTEP, ANTAKYA GURME TURU

Bayramda huzur rotaları

Tarih ve lezzet düşkününe
Hem siz bayram edin hem de mideniz. Bu turla bir yandan dünyanın bilinen en eski yerleşim yeri Göbeklitepe’yi, Gaziantep’in tarihi çarşılarını ve Antakya’yı gezerken, diğer yandan Güneydoğu mutfağının en lezzetli örneklerini tadacaksınız. Deepnature, 23-26 Eylül. Fiyatı: 1479 TL. (0212 243 68 85)

LİKYA TURU

Bayramda huzur rotaları

Kalbi Ege’de kalana
Ege’de hem geçmişin izlerini sürmek, mavi sularda kulaç atmak hem de eğlenmek isteyenler için ideal. Bölgenin kendine has lezzetlerinden oluşan zengin sofraları turun bir diğer cazip noktası... Tur kapsamında Kordon, Konak Meydanı, Çeşme, Ilıca, Alaçatı, Didim ve Efes Antik Kenti gezilecek. Anı Tur, 23-27 Eylül. Fiyatı: 599 TL. (0850 300 0 264)

KUZEY EGE TURU

Bayramda huzur rotaları

Tarih ve doğadan hoşlanana
Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında bölgeyi rehber eşliğinde gezeceğiniz bu turda Bozcaada’nın tarihi evlerini görüp plajlarında yüzebilirsiniz. Ayrıca Ayvalık’ta Assos harabeleri gezisi ve Şeytan Sofrası’nda günbatımı yapılacaklar listesinde. Tur Cunda Adası’yla son bulacak. Pronto Tur, 25-27 Eylül. Fiyatı: 429 TL. (444 91 92)

ESKİŞEHİR TURU

Bayramda huzur rotaları

Anadolu’nun incisini merak edene
Doğal güzellikleri, enerjisi, kendine has lezzetleri ve tarihiyle Anadolu’nun en görülesi kentlerinden olan Eskişehir’i anlamak ve tanımak isteyenler için uygun fiyatlı bir fırsat. Kurşunlu Külliyesi, Cumhuriyet Eserleri Müzesi, Odunpazarı evleri, Atlıhan Tarihi Çarşı gezisi turun programlarından birkaçı. Ets Tur, 24-27 Eylül. Fiyatı: 328 TL. (444 0 387)

False