ANKARA HABERLERİ

Yurtdışına sigorta kayıp turisti 10’a katlar

Hürriyet Haber
19.05.2017 - 16:15Son Güncelleme :

Türkiye’nin ileri yaştakiler için sağlık turizminde büyük potansiyel olduğunu belirten Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, "Tek sıkıntımız, bazı ülkeler dışında Türkiye'nin ülkelerle arasında sağlık sigortası anlaşması yok. Sigorta anlaşması yapılırsa bizim iddiamız, şu anda kaybedilen turist sayısının 10 katını ağırlayacak duruma geleceğiz” dedi.

Hürriyet Haber

Dünya Yaşlılık Derneği Başkanı Umut Çınar, Türkiye'deki en önemli konulardan birinin sağlık turizmi olduğuna, turizmde yaşanan sıkıntıların sağlık turizmi ile aşılabileceğine işaret etti. Coğrafi konumu itibarıyla da sağlık turizminde Türkiye'nin avantajlı olduğunu ifade eden Çınar, şunları söyledi:
"Dünya yaşlanıyor ve Türkiye ileri yaştakiler için sağlık turizminde çok büyük bir potansiyel. Yurt dışında birçok ülkede yaşlı bakımı çok pahalı. Çok yaşlı olduklarından dolayı da bakabilecek genç nüfusları yok. Sağlık turizminin önü açıldığı takdirde neler yapabileceğini çok iyi biliyoruz. Tek eksiğimiz yabancı dilimiz. Bununla ilgili de altyapımızı hazırladık. Sağlık turizmi adı altında açılacak yaşlı bakım merkezlerimizde o ülke vatandaşına göre yabancı dil kursu veriyoruz." 

AVRUPA SİGORTA ANLAŞMASIYLA ÇALIŞIYOR

Çınar, sağlık sigortası konusunda bir anlaşma yapılmasının önemine vurgu yaparak şöyle devam etti: "Tek sıkıntımız bazı ülkeler dışında Türkiye'nin ülkelerle arasında sağlık sigortası anlaşması yok. Yurt dışından gelen insanlar, şu anda aldıkları sağlık hizmetini nakit olarak yapıyorlar. Eğer sigorta anlaşması yapılırsa bizim iddiamız, şu anda kaybedilen turist sayısının 10 katını ağırlayacak duruma geleceğiz. Avrupa'da doluluk oranı yüksek tesislerin hepsi sigorta anlaşmasıyla çalışıyor. Bizim tesis ve eleman kalitemiz, doğal güzelliğimiz oralardan çok daha fazla."

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Yurtdışına sigorta kayıp turisti 10’a katlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yurtdışına sigorta kayıp turisti 10’a katlar haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı