ANTALYA HABERLERİ KEMER HABERLERİ

Başkan Yenigün güven tazeledi

DHA
27.10.2018 - 13:14Son Güncelleme :
DHA

 

KEMER, (DHA) - AKDENİZ Gazete Sahipleri Derneği (AGSD) 1. olağanüstü genel kurul toplantısında mevcut başkan Ahmet Duran Yenigün, yapılan açık oylamayla yeniden seçildi.

AGSD 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Dernek Başkanı Ahmet Duran Yenigün'ün ev sahipliğinde Kemer'deki bir otelde gerçekleşti. Toplantıya Antalya başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Isparta ve Burdur illerinden dernek üyesi yerel gazete sahipleriyle cemiyet başkanları ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından divan başkanlığına Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, divan başkan yardımcılığına Hatay Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve AGF Genel Başkan vekili Ahmet Yetişen, katip üyeliğe ise Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Başkan Yardımcısı Ali Cihangir seçildi.

Divan teşekkülünün ardından konuşan AGSD Başkanı Ahmet Duran Yenigün, yerel gazetelerin ekonomik sıkıntıda olduğunu, özellikle ilan dağıtımında sıkıntılar yaşandığını vurguladı. Yenigün, "Gazetelerin kağıt, kalıp, boya gibi temel sarf malzemelerinin dolara endeksli olması nedeniyle de gazetelerimiz büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu anlamda Türkiye genelinde yayın yapan 1200 civarındaki gazetenin devlet desteğine ihtiyacı vardır. KOSGEB'in uyguladığı 'Nefes Kredileri'nden borçları olduğu için gazetelerimiz yararlanamamaktadır" dedi.

Konuşmanın ardından yapılan seçime tek listeyle katılan Ahmet Duran Yenigün, yeniden başkan seçildi. Yönetim kurulu asil üyeliklerine Isparta'dan Haber Gazetesi sahibi Şevket Karahan, Osmaniye'den Akdeniz Gazetesi sahibi Lutfi Taner Deniz, Burdur'dan Yenigün Gazetesi sahibi Kürşat Tuncel ve Finike'den Batı Antalya Gazetesi sahibi Sinan Çeviren seçilirken, yedek üyeliklerine Osmaniye'den Osman Şimşek, Finike'den Mahir Çeviren, Finike'den Ebru Yıldız Demirparmak, Kaş'tan Adem Aydın ve Kemer'den Muammer Yenigün seçildi.

Denetim kurulu asil üyeliklerine Osmaniye'den Ali Cihangir, Hatay'dan Ahmet Yetişen ve Kahramanmaraş'tan Aslan Deveboynu, yedek üyeliklere ise Osmaniye'den Tuğba Cihangir, Antalya'dan Güldane Kaya ve Gül Yenigün seçildi.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu asil delegeleri de Ahmet Duran Yenigün, Sinan Çeviren, Adem Aydın ve Saffet Yenigün; yedek delegeler, Ummuhan Şimşek, Mutlu Mete Kaçar, Cemalettin Bektaş ve Necdet Başpınar oldu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kemer haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kemer haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Yenigün güven tazeledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı