ANKARA HABERLERİ

Zabıta da şikâyetçi

Hürriyet Haber
11.03.2018 - 14:05Son Güncelleme :

Hürriyet Ankara Whatsapp Şehir Hattı’nın çarşamba günü yayımlanan “Tabelada emlakçı kaldırımda galerici” başlıklı okur şikâyeti, büyük yankı buldu.

Hürriyet Haber

Okurumuzun, ‘Bahçelievler ve Emek’te emlakçı tabelasıyla kaldırımları işgal ederek galericilik yapıldığı’ yönündeki iddialarının ardından Büyükşehir ve Çankaya belediyeleri açıklama yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada, 1 Mart 2016 ile 8 Mart 2018 tarihleri arasında konu ile ilgili bin 368 araca 303 bin TL’lik ceza kesildiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verdi:

152 İŞ YERİ ALIM SATIM YAPMA GAYRETİNDE

“İkinci el oto alım satımı yapan galerilerin denetimi ve ruhsat iptaline ilişkin iş ve işlemler, ilçe belediyeleri yetki ve tasarrufundadır. İlçe belediyeleri tarafından iş yeri açma izin belgesi iptal edilen toplam 152 adet iş yeri, başka faaliyet konulu ruhsat alarak ikinci el oto alım satım faaliyetini sürdürme gayreti içindedir. Konuyla ilgili ilçe belediyelerinin çalışmaları devam etmekte olup, konu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığımızca takip edilmektedir.”

Zabıta da şikâyetçi

ÇANKAYA ZABITA: TRAFİK CEZASI KESMEK EMNİYETİN GÖREVİDİR

ÇANKAYA Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de, şikâyet konusu olan bölgede galeri olarak görülen iş yeri bulunmadığını kaydederek, Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Belirtilen alanda galeri olarak görülen iş yeri bulunmamaktadır. Sokaklarda satılık araç yazılı araçlar bulunmakta, söz konusu numaralar arandığında şahısların kendi araçları olduğu beyan edilmektedir. Önceden galeri olup ruhsat değişikliği yapan iş yerlerinin galeri olarak faaliyeti görülmemektedir. Ayrıca yola ya da kaldırıma park eden araçlara cezai işlem yapma yetkisi Ankara İl Trafik Müdürlüğü’nü ilgilendirmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 10. maddesine göre trafik kural ihlali yapan araçlara cezai işlem uygulamak üzere belediyelere herhangi bir görev ve yetki verilmemiştir. Bu nedenle konunun Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün trafik birimlerince değerlendirilmesi uygun olacaktır.”

Zabıta da şikâyetçi

* KAVAKLIDERE Beymen önünde bu rezalete dur diyecek bir makam yok mu Ankara da?

* KEÇİÖREN Ayvalı’da Seval Caddesi’nin kaldırımları araba işgali altında, kaldırımlardan geçemiyoruz. İlerlemek için yola çıkmak gerekiyor, bu da yoğun araç trafiğinde tehlikeli oluyor. Bir de yağmurlu günlerde caddede çok fazla su birikiyor ve araçlar saygısızca insanların üzerine çamurlu su sıçratıyorlar. Su biriken yolun bozuk kısımlarının onarılması talep ediyoruz.

Ş.G.

Zabıta da şikâyetçi

*OĞUZLAR Mahallesi 1562. Cadde’de Öz Keskin Sitesi otobüs durağının önü, biraz yağmur yağdığında yolun kot düşüklüğü nedeniyle dere yatağı görüntüsüne bürünerek vatandaşı perişan etmektedir. En az dört yıldır böyle olan ve vatandaşların yağışlı havalarda otobüse binmesini engelleyen bu durum için, yetkililere bir kaç kez müracaat edilmesine rağmen, bu güne kadar bir çözüm getirilmemiştir.

Zabıta da şikâyetçi

* İŞÇİ Blokları Mahallesi 1489. Cadde’de kaldırımlar tamamen arabaların işgali altında. Yayalar için yürüme alanı yok. Karşıdaki sarı bloklar Çankaya Belediyesi lojmanları ama burada bile belediye, kaldırımları düzeltmekten aciz. Yolda yürürken gelen giden araçlara dikkat etmekten yorulduk artık.

Zabıta da şikâyetçi

* BATIKENT Muhammet Fatih Safitürk Caddesi’nden 2220. Cadde’ye dönüşte trafik ışıklarından karşıya geçerken karşınıza taksi durağı geliyor. Bu durak sürücüler için çok sıkıntı yaratıyor. Bu taksi durağının geriye veya sol taraftaki müsait yere alınması gerekiyor.

Zabıta da şikâyetçi

* BAŞKENT Elektrik Dağıtım A.Ş., 6 ay önce Oğuzlar Mahallesi 1573. Cadde’ye Meraycan Sitesi ile Bizim Evler Sitesi önünden yeraltına elektrik kablosu döşedi. Ancak sonrasında, belediye ne kaldırımları düzeltti, ne de yola asfalt yaması yaptı. Bu durum, vatandaşların kaldırımda yürümesine engel teşkil ederek, tehlike yaratmaktadır.

Zabıta da şikâyetçi

* İLK defa bir halk otobüsüne bindim. Koltukta oturabilmek için boyunuzun 120 santimetreyi geçmemesi lazım.

 

KENTTE KARŞILAŞTIĞINIZ, HABER DEĞERİ TAŞIDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ OLAYIN FOTOĞRAF VEYA VİDEOSUNU GÖNDERİN HERKESİN HABERİ OLSUN.

WHATSAPP ŞEHİR HATTI: 0546 219 60 60

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Zabıta da şikâyetçi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2018 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Zabıta da şikâyetçi haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı