ANKARA HABERLERİ

‘Troya’ iki TIR’la Rusya yoluna çıktı

AA
22.03.2019 - 15:30Son Güncelleme :

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ve ünlü balet Tan Sağtürk'ü aynı sahnede buluşturan, Türkiye'deki tüm temsillerinde kapalı gişe oynayan Troya, bu kez Moskova’daki 2 bin 500 kişilik Bolşoy Sahnesi'nde yabancı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

AA

İlk Türk operası Troya’nın sahne dekoru ve 230 kişilik sanatçı ekibinin kostüm ve aksesuarları Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin Macunköy’deki deposundan TIR’lara yüklenerek Moskova’ya gönderildi. Bolşoy Sahnesi, 8 Nisan Pazartesi akşamı, tamamı Türk sanatçılardan oluşan bir Türk operasına ev sahipliği yapacak. Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı'nın açılışının da yapılacağı Troya'nın gösterimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de Bolşoy'da olması bekleniyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Troya’ iki TIR’la Rusya yoluna çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2019 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Troya’ iki TIR’la Rusya yoluna çıktı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı