ANKARA HABERLERİ

Taşdelen: Karnemizi 31 Mart’ta alacağız

Hürriyet Haber
07.02.2019 - 09:17Son Güncelleme :

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, gazetelerin Ankara temsilcileri ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Hürriyet Haber

CHP’den yeniden Çankaya adayı olarak gösterilen Taşdelen, 5 yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar ve yeni dönem hedeflerini anlattı. 5 yıl önce “CHP’nin Çankaya’da aldığı oylarla yetinemeyiz. Hizmetlerimizle Çankayalıların tamamından oy almak için çalışacağız” dediğini hatırlatan Taşdelen, dolu dolu bir 5 yıl geçirdiklerini ve söz verdikleri tüm yatırımları gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Karnemizi 31 Mart’ta alacağız” ifadesini kullandı. Yaptıkları projeleri anlatan Taşdelen, yeni projelerle ilgili de özetle şunları söyledi:

800 DÖNÜME ŞEHİR PARKI

“Yeni dönemde en büyük projemiz Bademlidere Konsept Şehir Parkı Projesi. Gaziosmanpaşa’da, 800 dönüm. Bu 800 dönüme Atatürk Orman Çiftliği konseptinde bir park yapacağız. 5 yıl içerisinde burayı etap etap tamamlayacağız. Park içerisinde piknik alanları, bilim merkezi, çocuk oyun alanları, ekolojik binalar olacak. Sancak Mahallesi’nde Kurtuluş Savaşı Müzesi yapacağız.

BİN KİŞİLİK KÜTÜPHANE

Maltepe’de 22 bin metrekarelik alanda içinde bin kişilik kütüphanenin bulunacağı gençlik merkezi yapacağız. 2 yeni yüzme havuzu, 2 yeni pazar yeri, 4 yeni kreş, 50 yeni park, 5 yeni bahar evi ile 8 yeni Çankaya Evi’ni de ilçeye kazandıracağız. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nu yenileyerek ulusal ve uluslararası müsabakalara açacağız. Bir adak ve aşevini de Çankaya’ya kazandırarak, burada kesilen adaklarla günde 5 bin kişiye yemek ulaştırmayı amaçlıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Taşdelen: Karnemizi 31 Mart’ta alacağız hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 09 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taşdelen: Karnemizi 31 Mart’ta alacağız haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı