ANKARA HABERLERİ

Okul koridorlarında Bir Elma Gönül Alma

AHMET SERTAN USUL/AA
24.02.2019 - 14:42Son Güncelleme :

Sincan’daki Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce yürütülen “Bir Elma, Gönül Alma” projesi kapsamında, haftanın üç günü okul koridorlarına sepetler içinde elmalar bırakılıyor.

AHMET SERTAN USUL/AA

Projeyle, öğrencilerin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması, paylaşma ve yardımlaşma duygularının geliştirilmesi ve okula aidiyetlerinin artırılması amaçlanıyor. Okul Müdürü Arif Ekinci, “Velilerimizden çok olumlu geri bildirimler alıyoruz. Evde hiç elma yemeyen çocukların elma tüketmeye başladığını söylüyorlar” dedi. Ekinci, projeye başladıktan sonra öğretmenlerin ve hayırsever iş adamlarının elma bağışında bulunduğunu belirterek, “Şu ana kadar okulumuza yaklaşık 6 ton elma bağışı yapıldı. Böylece öğrencilerimize eğitim öğretim yılı bitene kadar haftanın üç, dört günü elma dağıtabileceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Okul koridorlarında Bir Elma Gönül Alma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2019 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okul koridorlarında Bir Elma Gönül Alma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı