ANKARA HABERLERİ

Nöbetçi noter dönemi başlıyor

Hürriyet Haber
19.02.2019 - 18:33Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyetin geçen ağustos ayında ziyaret ettikleri Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den talep ettikleri ‘nöbetçi noter’ uygulaması yakın zamanda başlayacak.

Hürriyet Haber

Bakan Gül, uygulamayla, hafta içi çalışan, mesai yapanların işlemlerini hafta sonu yapmalarının sağlanacağını ifade eden Gül, "Çok yakın zamanda nöbetçi noter uygulamasını ülkemizde görmeye başlayacağız. Daha sonra da kapsamını genişleteceğiz. İlk olarak nöbetçi noter uygulamasına cumartesi ve pazarla başlayacağız. Sistemin sağlıklı işlemesini, eksikliklerin tamamlanmasını sağladıktan sonra da hafta içi belli saatlere kadar da uygulamanın kapsamı genişletilebilir. Uygulama başladıktan sonra talebe, ihtiyaca göre kapsamı genişletme, tekrar gözden geçirme mümkün olacaktır. Hafta içi saat 17.00'den sonra nöbetçi noter uygulamasını hedefliyoruz. Memur arkadaşımız işten çıktı, hafta içi noter ihtiyacı var, hafta içi de notere gidebileceği bir düzeni planlıyoruz. Şu anda ilk etapta hafta sonu, cumartesi, pazar için bunun planlamasını yapıyoruz. Tamamlanmasıyla uygulama hayata geçirilecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Nöbetçi noter dönemi başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Şubat 2019 tarihinde saat 18 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Nöbetçi noter dönemi başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı