ANKARA HABERLERİ

Mutfakta Rus gelin

Hürriyet Haber
08.03.2018 - 15:57Son Güncelleme :

Rus gelin Alfiya Ziatdinova, evinde misafirlere ikram ederek başladığı, Rusya mutfağının yaş pasta ve kurabiye ürünlerini, gelen talepler üzerine Ankara’da yaşayan Rusça konuşan binlerce vatandaş için üretmeye başladı.

Hürriyet Haber

Ülkesinden 5 yıl önce evlenip Ankara’ya yerleşen Ziatdinova, özgün tarifiyle adından söz ettirmeye başladı. Ankara’da çok sayıda Rusça konuşan gelin olduğunun altını çizen Ziatdinova, “Rusya’dan, Ukrayna’dan, Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetlerinden ve dünyada Rusça konuşan birçok ülkeden evlilik ya da yeni bir hayat için Ankara’ya gelen çok sayıda arkadaşımız var. Memleketlerindeki tatlı ürünlerinin özlemini çeken büyük bir kitle var. Onların talepleri, benim motivasyonumu artırdı” dedi. 2 ve 4 yaşlarında iki çocuk sahibi olan Ziatdinova, hobisiyken mesleğe dönüşen pasta ve kurabiye ürünleriyle aile ekonomisine katkıda bulunduğunu söyledi.

Mutfakta Rus gelin

En çok ballı pasta Medovik’in tercih edildiğini kaydeden Ziatdinnova, “Pasta için tam 12 kat yapıyor, hazırladığım özel kremayı da, katlar arasına dağıtıyorum” diyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mutfakta Rus gelin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mart 2018 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mutfakta Rus gelin haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı