ANKARA HABERLERİ

Model fabrikaya yerli yazılım

Hürriyet Haber
30.01.2019 - 16:39Son Güncelleme :

Ankara Sanayi Odası’nın (ASO) ocak ayı meclis toplantısında konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, ASO’nun Model Fabrika Projesi ile sanayide kullanılan yazılımları yerli ve milli olarak üretmeyi amaçladıklarını açıkladı.

Hürriyet Haber

Türkiye’nin ihraç ettiği ürünlerden daha düşük gelir sağlamasına karşın ithal ettiği ürünlere daha yüksek tutarda ödeme yaptığını kaydeden Özdebir, dışa bağımlılığı azaltacak önlemlerin alınmasının önemini vurguladı. Özdebir, enflasyonun yaz aylarına kadar düşmesini beklediğini belirterek, "Bu süreci iyi değerlendirirsek yılın geri kalanında da enflasyonu kontrol ederek Yeni Ekonomi Programı (YEP) tahminlerine ulaşabileceğiz" dedi. Sanayi sektörünün büyümenin itici gücü olduğunu belirten Özdebir, "Yeni bir büyüme hikayesi yazılması gerekiyorsa bu hikayenin ilk adımı, ithal ettiğimiz ürünlerin rekabetçi olanlarının yerli üretiminin desteklenmesidir. İkinci adım daha teknolojik ürünler üretmemiz, üçüncüsü de verimliliği artırmamızdır" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Model fabrikaya yerli yazılım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2019 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Model fabrikaya yerli yazılım haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2019, Pazar
 • İmsak
  05:26
 • Güneş
  06:49
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:48
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:38
Sayfa Başı