ANKARA HABERLERİ

Lösemili Öykü Arin’e destek sergisi

Ayça Gözde ÇETİN
14.02.2019 - 09:28Son Güncelleme :

Cam kemik hastası, fotoğraf sanatçısı ve ressam Elif Gamze Bozo, lösemili Öykü Arin’e destek olmak amacıyla ‘Kendime Engel Olamıyorum’ adlı resim ve fotoğraf sergisi açacak.

Ayça Gözde ÇETİN

Kök hücre ve kan bekleyen hastaların da sesi olabilmeyi hedefleyen Elif Gamze Bozo’nun sergisi, yarın ve cumartesi günü Armada AVM’de sergilenecek. Bozo, “Sergiye çiçek getirmek yerine, lösemili hastalar için Çekül Vakfı’na fidan bağışlayalım” çağrısı yaptı. Cam Kemik hastalığı nedeniyle, küçük yaştan beri pek çok tedavi görüp operasyon geçirdiğini söyleyen Bozo, “Bu süreçte ailemin benim için kan arayışında bulunduğu dönemlerde kan bulunamaması nedeniyle, tedavilerim zor bir sürece girmişti. O günlerin izini ve şimdi diğer hastaların da izlerini silmek, öykülerini değiştirmek amacındayım” dedi. Bozo, uygun ilik arayışını sürdüren Öykü Arin’in yaşama tutunabilmesi için 45 gününün kaldığını belirterek yardım çağrısında bulundu.

Lösemili Öykü Arin’e destek sergisi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Lösemili Öykü Arin’e destek sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Şubat 2019 tarihinde saat 09 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lösemili Öykü Arin’e destek sergisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı