ANKARA HABERLERİ

Kaç hektarlık alan SİT oldu

Hürriyet Haber
13.03.2018 - 16:02Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Çubuk Ovası’nın da bulunduğu tarım arazilerinin tarım dışı kullanımını önlemek için hayata geçirilen Büyük Ova Projesi’yle ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.

Hürriyet Haber

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle hazırlanan önergede özetle şu sorular yer aldı: “Çubuk Ovası’nda kaç hektarlık bir alan tarımsal SİT alanı ilan edilmiştir? Alan sınırları hangi kriterlere göre belirlenmiştir. Arazi mülkiyet büyüklüğünün ve hissedarlık durumunun bir kıstas olarak alınmasının nedeni nedir? Tarımsal arazi toplulaştırma çalışmaları tamamlanmış mıdır? Bu alanlarda çiftçimizi tarımsal üretime teşvik amaçlı ekonomik ve kredi olanakları sağlanmış mıdır? Çubuk Ovası’nda sulu tarıma yönelik başlatılan bu kapsamda yeni bir sulama-kanal projesi var mıdır? Tarımsal SİT’e konu ovada şehirleşme ve yapılaşma baskısını önlemeye yönelik imar planlarında başka ne tür yaptırımlar alınmıştır?

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kaç hektarlık alan SİT oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Mart 2018 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaç hektarlık alan SİT oldu haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2018, Salı
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı