ANKARA HABERLERİ

Erişebilirlik için EGO ve engelliler metroya inecek

Sedat CENİKLİ
15.05.2019 - 09:18Son Güncelleme :

EGO Genel Müdürlüğü, Engelliler Haftası kapsamında Ankara’daki engelli vatandaşların kent içi raylı ulaşım sisteminden yararlanırken karşıladıkları sorunların çözüm için metro istasyonlarında tespit çalışması yapacak.

Sedat CENİKLİ

EGO’nun görme ve ortopedik engelli vatandaşlarla birlikte yapacağı çalışma hakkında bilgi veren Aktif Görme Engelliler Derneği (AKTİFGÖR) Başkanı Şerafettin Hasanoğlu, şu bilgileri verdi:

İNCELEME YAPILACAK

“EGO ile birlikte metro istasyonlarında bir çalışma gerçekleştireceğiz. Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nın görevlendirdiği bir personel ile inceleme yapacağız. Yani Ankara metrosuna birlikte ineceğiz. İstasyon giriş-çıkışlarının, izli yolların, engelli asansörlerinin, yürüyen merdivenlerin akıbeti hakkında tespitlerde bulunacağız. Engelli erişebilirliği için çalışma yürüteceğiz. Bu hafta içi yapılması planlanıyor. Muhtemelen perşembe günü (yarın) yapacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Erişebilirlik için EGO ve engelliler metroya inecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Mayıs 2019 tarihinde saat 09 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erişebilirlik için EGO ve engelliler metroya inecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı