ANKARA HABERLERİ

CHP’li Gök’ten asansör tepkisi

Hürriyet Haber
01.04.2018 - 14:06Son Güncelleme :

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Dikmen Vadisi’ndeki demir köprüde bulunan ve harabeye döndüğü için kullanılamayan asansör ile merdivenleri gündeme getirdi.

Hürriyet Haber

Ankara’nın göbeğinde harabe durumdaki tablonun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı rahatsız edip etmediğini soran Gök, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı birazcık Ankara’yı gezsin, Ankara’nın ne halde olduğunu gözleri ile görsün. Bu tablo Ankara’ya yakışıyor mu? Ankaralıların hayatı bu kadar ucuz mu? Hem Ankaralıların parasını harcayıp asansörler yaptıracaksınız, sonradan harabeye dönmesine seyirci kalacaksınız. Kimse Ankaralıların parasını çarçur edemez, kimse Ankaralıların hayatını hiçe sayamaz” sözleriyle durumu eleştirdi.

HARABE DURUM NEDEN GİDERİLMEDİ

Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Gök, şu soruları yöneltti: “Sözü geçen asansörler ve eklentilerinin maliyetleri nedir? Asansörlerin çalışmamasının sebepleri nelerdir? Yapılardaki harabe durum neden giderilmemiştir? Binalar Ankaralıların ödediği vergilerle inşa edilmiştir. Yurttaşlarımızın sokağa atılan kaynakları nasıl telafi edilecektir? Asansörlerin çevresinde düşme, çarpışma veya yıkık yapıların etkisiyle kaç yurttaşımız yaralanmış veya hayatını kaybetmiştir? Ankara’nın en işlek caddelerinden bir tanesinde böyle çirkin bir tablo yaratılmasını doğru buluyor musunuz?”

Hürriyet Ankara Dikmen Vadisi’ndeki tabloyu ve asansörün durumunu 31 Ocak’ta ‘Bu nasıl vadi’ manşetiyle gündeme getirmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CHP’li Gök’ten asansör tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2018 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CHP’li Gök’ten asansör tepkisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı