ANKARA HABERLERİ

Bu festival sizin

Hürriyet Haber
14.04.2019 - 14:20Son Güncelleme :

Hacettepe Üniversitesi, 17-18-19 Nisan tarihlerinde ‘KampüSanat Festivali’ düzenliyor.

Hürriyet Haber

Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan festivalin ücretsiz ve herkese açık olacağını söyleyen Rektör Haluk Özen, “Bu festival sizin” diyerek, Ankaralıları festivale davet etti. KampüSanat Festivali, üç gün boyunca katılımcıları müzik, görsel sanat, felsefe, edebiyat, sinema ve dansla buluşturacak. Festivale katılanlar sanatçılarla tanışma ve üretilen eserler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşma imkânı da bulacak.

YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLAYACAK

KampüSanat Festivali, bu çarşamba günü rektör, senato üyeleri, öğrenciler ve konukların, Hacettepe Senfoni Orkestrası eşliğinde yürüyüşüyle başlayacak. Etkinlikler arasında, üç ünlü ressamın duvar resmi uygulaması, otobüs durağında sergilenecek olan ‘Otobüs Durağında Üç Bencil’ adlı oyun ve ‘Arkeolojik Kazı Alanı Canlandırması’ yer alıyor. Ayrıca konserler, dans atölyeleri, oyunlar, sergiler, ünlü isimlerin katılacağı konferanslar, video çalıştayları, film gösterimi ve ünlü yönetmenlerle söyleşiler de olacak. KampüSanat Festivali; Doğan Hızlan, Ercan Kesal, Hüsamettin Koçan, Cebrail Ötgün, Devabil Kara gibi kültür ve sanat dünyasından pek çok ünlü ismi konuk edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu festival sizin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2019 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu festival sizin haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı