ANKARA HABERLERİ

Ankara’da katılımcı bir belediye yok

Hürriyet Haber
05.03.2019 - 08:57Son Güncelleme :

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, “Ankara’da katılımcı bir belediye yok. Bazı kararlar Ankara’nın zarar görmesine neden oldu. En büyük örneği Ankapark’tır. Oraya o kadar para harcandı, Çinlileri zengin ettik” dedi.

Hürriyet Haber

Bilkent Üniversitesi Milliyetçi Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Yavaş şöyle konuştu: “Proje olarak sunduğumuz bir çok şey Türkiye’nin birçok belediyesinde uygulandı. Bu anlamda Ankara bazında kendimizi pişmiş kabul ediyoruz. Avrupa’daki belediyeleri inceledim. Orada şeffaflık var. Biliyorlar ki parayı vatandaş ödüyor ve onların sözü geçiyor. Tek bir insana bu kadar yetki verilmez. Bir insanın iki dudağı arasında bu kadar yetki olamaz. Bir şehir yönetilirken kent konseyleri, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler de işin içinde olmalıdır. Seçildikten sonra bütün bütçeyi ilçe belediyeleri ile harcamak istiyorum. Halktan aldığımız paraları, halka sorarak harcamak istiyoruz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Ankara’da katılımcı bir belediye yok hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mart 2019 tarihinde saat 08 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ankara’da katılımcı bir belediye yok haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı