ANKARA HABERLERİ

35. yıla özel 35x35

Haşim KILIÇ
25.03.2019 - 14:42Son Güncelleme :

Ankara’nın en eski sanat galerilerinden Siyah Beyaz, kuruluşunun 35. yılını özel bir gece ile kutladı. Gecede açılan 35. yıl sergisinde de önemli sanatçıların eserleri görücüye çıktı. Kutlama, gecenin ilerleyen saatlerinde Ibis konseriyle devam etti.

Haşim KILIÇ

Siyah Beyaz’daki Gece, sanat, cemiyet ve diplomasi dünyasından çok sayıda ismi buluşturdu. Gece, ilk olarak 35. yıla özel olarak hazırlanan ‘35x35’ isimli sergi ile başladı. Sergide Alev Mavitan, Ardan Özmenoğlu, Seçkin Pirim, Beril Ateş, Daniele Sigalot, Nihat Kemankaşlı, Murathan Özbek gibi önemli sanatçıların eserleri yer aldı. Faruk Sade Sanat Fonu’nun desteklediği Ali Şentürk’ün ‘Operasyon Kamusal Alan’ kitabının da lansmanını gerçekleştirildi. Kutlama, gecenin ilerleyen saatlerinde Kübalı Ibis Maria, DJ Demirabi, Soundbucks ve Exit gruplarının performanslarıyla devam etti. Müzikler eşliğinde keyifli bir gece geçiren davetliler, doyasıya eğlendi. Gecenin ev sahipliğini Siyah Beyaz’ın sahibi Fulya Sade ve kızı Sera Sade üstlendi. Sera Sade, “Siyah Beyaz, önümüzdeki yıllarda da Türkiye’den ve dünyadan önemli sanatçıları, sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek. Kurmuş olduğumuz Faruk Sade Sanat Fonu’yla da genç sanatçılara destek olmayı ve üretime katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 35. yıla özel 35x35 hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mart 2019 tarihinde saat 14 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 35. yıla özel 35x35 haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı