ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

’Yolcular’ın galası sanat engel tanımaz mottosu ile başladı

dha
19.12.2018 - 11:58Son Güncelleme :

ADANA Devlet Tiyatrosu (ADT), 2018-2019 sezonunun üçüncü yeni oyunu olan ’Yolcular’ ile perde açtı.

dhaİlk gösterimini 13 Aralık 2018 Perşembe günü gerçekleştiren Yolcular adlı oyunun galası H.Ö.Sabancı Kültür Merkezi Sahnesinde, Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül,, Adalet Komisyon Başkanı Mehmet Ali Çolak, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, İl protokolü ve seyircilerin katılımı ile yapıldı.

Oyun öncesinde, Adana Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü 11. sınıf öğrencisi olan görme engelli Burak Bozteke ve Yolcular oyununun müzik tasarımcısı Berna Uğurlar misafirleri mini bir konserle karşıladılar.

Sam Bobrickin yazdığı, A.Sinan Pekintonun sahneye koyduğu oyun izleyenler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. 8 episoddan oluşan ve kara komedi türündeki oyunun dekor tasarımı Hakan Dündara, kostüm tasarımı Ceren Karahana, ışık tasarımı Zeynel Işıka, müzikleri ise Berna Tülay Uğurlara ait. Oyunda N.Fırat Demirağ, N.Efe Ünsal, Sevinç Gediktaş, Mazlum Taşkıran, Gizem Göbenli ve Gönül Dilmen rol alıyor.Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden ’Yolcular’ın galası sanat engel tanımaz mottosu ile başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Aralık 2018 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Yolcular’ın galası sanat engel tanımaz mottosu ile başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı