ADANA HABERLERİ ÇUKUROVA HABERLERİ

Öğrenciler elektrikli bisiklet tasarladı, rektör kampüs turu yaptı

dha
30.10.2018 - 12:11Son Güncelleme :

ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) öğrencileri, ’3 Teker’ adını verdikleri elektrikli bisiklet tasarladı.

dhaBisiklet Kulübü ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği son sınıf öğrencilerinden Mustafa Topal ve Remzi Can Akile bir yılı aşkın süre çalışarak Doç. Dr. Caner Enver Özyurt ile Yrd. Doç. Dr. Durmuş Ali Bircan danışmanlığında planladıkları 3 Teker isimli projeyi hayata geçirdi. Projeyi bir bütün olarak ele alan öğrenciler, yapmayı planladıkları bisikleti bilgisayar destekli tasarım ve analiz programları kullanarak tasarlayıp analizlerinin yapılmasından, şase, kaporta, elektrik tesisatının yapımına kadar her aşamasında özveriyle çalışarak bu projeden ödül aldı.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışmasına 3 Teker isimli projeleri ile katılan Mustafa Topal ve Remzi Can Akile, Kayseri Bölge Birinciliği ödülü ile özenli çalışmalarının ve harcadıkları emeklerinin karşılığını aldı. Doç. Dr. Caner Enver Özyurt ve Yrd. Doç. Dr. Durmuş Ali Bircan ile öğrenciler Mustafa Topal ve Remzi Can Akile Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibarı makamında ziyaret etti. Öğrenciler ve danışman akademisyenleri Prof. Dr. Kibara 3 Teker projesi ve ödülle ilgili bilgi verdi. Kısa bir sunum yapan öğrenciler ödüllü öğrenciler, analiz ve imalatını gerçekleştirdikleri elektrikli bisiklet ile bisiklet kullanımını daha cazip kılma amacını hedeflediklerini söyledi. Öğrencileri ve danışman akademisyenleri tebrik edip, projenin araştırma ve geliştirme sürecinin devam ettirilmesini isteyen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, 3 Teker isimli bisikleti de deneyerek kampus turu yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çukurova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çukurova ilinden Öğrenciler elektrikli bisiklet tasarladı, rektör kampüs turu yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2018 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Öğrenciler elektrikli bisiklet tasarladı, rektör kampüs turu yaptı haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı