Teknoloji Haberleri

  Yeni Microsoft Surface Laptop ilk kez görüntülendi!

  Hürriyet Haber
  03.05.2017 - 07:58 | Son Güncelleme:

  Microsoft, bugün tanıttığı ve Chrome OS'e rakip olarak tanımlanan Windows 10 S ile çalışan yeni dizüstü bilgisayarının yani Microsoft Surface Laptop'ın detaylarını da açıkladı.

  Bugün erken saatlerde sizlere ilettiğimiz bir haberimizde Microsoft'un bugün Surface Book'u da duyuracağını ve cihazın teknik özelliklerinin de bu şekilde belli olduğunu söylemiştik. Söylentiler gerçek oldu ve Microsoft, MacBook'a gerçek bir rakip olabilecek Surface Book'u tanıttı. Fakat cihazın ismi Surface Laptop olarak açıklandı.

  Öncelikle Surface Laptop'ın teknik özelliklerinden bahsetmemiz gerek. Cihaz kendisi gibi yeni tanıtılan ve eğitim kurumlarına büyük destek sağlayacağı düşünülen windows 10 S yüklü şekilde geliyor. Tasarımı oldukça güzel görünüyor ve Surface 2 in 1 gibi farklı amaçlar için kullanılabilen bir cihaz değil.

  Ekran olarak 13.5 inç PixelSense tercih edilmiş ve platin, şarap rengi, kobalt mavisi ile grafit altın renk seçeneklerine sahip olarak satışa sunulacak.

  Yaklaşık 1.25 kilogram ağırlığında olacak ürünün arka tarafı 14.47 milimetre ve ön tarafı 9.9 milimetre kalınlığında olacak. Ekranda ise 3.4 milyon piksel 1080p panel kullanıldığı ve 3:2 görüntü oranına sahip olduğu belirtiliyor.

  İşlemci olarak Intel'in i5 ve i7 modelleri tercih edilmiş. Bu da işlem gücü açısından ofis uygulamalarıyla oldukça iyi geçinecek bir seri olacağını gözler önüne seriyor. İşin daha da ilginç noktası batarya ömrünün 14.5 saate kadar çıkabileceği de tanıtım sırasında Microsoft'un tasarım şefi Panos Panay tarafından iddia edildi.

  Yeni Microsoft Surface Laptop ilk kez görüntülendi

  Surface Laptop'ın i7 modelinin MacBook'un i7 modelinden daha hızlı çalıştığı da açıklama sırasında Panay'ın ağzından duyuldu. Yani Microsoft bu kez MacBook'a rakip olabilecek bir işletim sistemi ve dizüstü geliştirmiş olabilir mi düşüncesini de akıllara sokmuş oluyor.

  shiftdelete.net'in haberine göre Microsoft, Surface Laptop için bugünden itibaren ön sipariş alınmaya başlanacağını ve 4GB bellek ile 128 GB SSD ile birlikte satılacak i5 modelinin 999 Dolar fiyat etiketi olacağını da belirtti. i7 modelinin ise fiyatı ve ön sipariş tarihi henüz açıklanmadı. Ön siparişlerin ardından ilk teslimatların da 15 Temmuz'da yapılacağının altı çizildi.

  Surface Book 2 ne zaman satışa çıkacak
  Surface Book 2 ne zaman satışa çıkacak?
  Microsoft'un yeni Surface'ları ortaya çıktı
  İşte Microsoft'un yeni Surface mouse'u
  Etiketler: windows s , bilgisayar
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı