Dünya Haberleri

DÜNYA

  Wuppertal’de 11 katlı bina boşaltıldı

  Ahmet YILDIRIM / DORTMUND, DHA
  28 Haziran 2017 - 09:23Son Güncelleme : 28 Haziran 2017 - 09:23

  İki hafta önce Londra’da meydana gelen gökdelen yangını Almanya’yı da tedirgin etti. Almanya’nın Wuppertal kentinde bir bina, güvenlik nedeniyle tahliye edildi.

  LONDRA’daki Grenfell Tower’de buzdolabının neden olduğu belirtilen yangın, binanın dış cephesinin plastik türevi izolasyon malzemesiyle kaplı olması nedeniyle hızla üst katlara yayılmış, 79 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.
  Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Wuppertal kentinde belediye, Grenfell Tower’da kullanılan izolasyon maddesi ile kaplı olan çok katlı bir binayı güvenlik nedeniyle tahliye etti. Londra faciası nedeniyle güvenlik riski değerlendirmesi yapan Wuppertal Belediyesi, yangın tehlikesine karşı Oberbarmen semtinde yer alan ve 72 kişinin yaşadığı 11 katlı binanın sakinlerini başka evlere yerleştirdi. Binanın dış cephesi yenilendikten sonra, binada oturanlar geri dönecek.
  Londra’daki facia sonrasında yangının hızla yayılmasına neden olduğu sonucuna varılan izolasyon malzemesini üreten Arconic firması, söz konusu maddenin çok katlı binalara satışını durdurduğunu açıklamıştı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı