Toplu taşımada yeni dönem başlıyor! Otobüse binenler artık...

Hürriyet Haber
18.01.2018 - 07:25 | Son Güncelleme:

Teknoloji gelişiyor, hayatımızın her alanını etkiliyor. Toplu taşıma araçlarındaki alışkanlıklarımızı da değiştirecek olan bir teknolojiyi hayatımıza dahil eden Mastercard'ın son girişimiyle birlikte toplu taşıma kullanıcıları artık bozuk para ya da bilet ile uğraşmadan, temassız Mastercard kredi kartlarını veya mobil cüzdanlarını bilet okuyucusuna yaklaştırarak ödemelerini yapabiliyorlar.

Londra, Şikago, Kiev gibi dünyanın büyük şehirlerinde toplu taşımada ödemeleri Mastercard’ın güvenli altyapısıyla mevcut kredi kartınız ve mobil cüzdanınız üzerinden yapmanıza imkan tanıyan teknoloji artık Türkiye’de. Kullanıcısını kart doldurma zahmetinden kurtaran ve ödeme işlemini daha hızlı ve güvenli kılan Mastercard’ın ödeme altyapısı, öncelikli olarak yenilikçi hizmetleriyle ön plana çıkan belediyeler tarafından vatandaşlara sunulmaya başlandı.

“Paha biçilemez her şey için anahtarınız” sloganıyla kullanıcılarına basit, hızlı ve güvenli ödeme çözümleri sunan Mastercard, tüm dünyada akıllı şehirlerin oluşturulması için ödeme teknolojileri alanında projeler geliştiriyor. Londra, Şikago, St. Petersburg, Kiev ve Bükreş gibi metropollerde hali hazırda kullanılan bu uygulama, alışveriş yaptığınız temassız Mastercard kredi kartınızı, banka kartınızı ve mobil cüzdanınızı toplu taşımada da hızlı ve güvenli bir şekilde kullanabildiğiniz bir altyapı sunuyor.  Bu uygulama sayesinde kart sahipleri, cüzdanlarındaki kart fazlalığından kurtuluyor. Ayrıca, kayıp ya da çalıntı durumunda para kaybı olmuyor; tek yapılması gereken kredi/banka kartının iptal edilip yenisinin talep edilmesi.  Tüketiciler yoğun şehir yaşantısı içinde ulaşım kartlarına dolum yapmak için vakit harcamıyor, böylece dolum sırasında otobüs kaçırma derdi de sona eriyor. Bu sistemin tüm Türkiye’de yaygınlaşmasıyla beraber başka şehirlere seyahat edecek olan Mersinli kart sahipleri de gidilen şehirlerdeki sisteme yabancılık çekmeden ceplerindeki kartı ulaşımda kullanabiliyor olacaklar. 

Birçok şehirde, tren, otobüs, vapur, bisiklet gibi toplu ulaşım araçlarının ödemelerinin yanı sıra, otopark, müze girişi gibi diğer kamu alanlarında da kullanımı yaygınlaşan bu akıllı sistem, devletlerin de tek bir sisteme yatırım yaparak daha verimli çalışmasına ve tasarruf etmesine olanak sağlıyor. 

Toplu taşımada yeni dönem başlıyor Otobüse binenler artık...
Mastercard sponsorluğuna hazırlanmıştır

Etiketler: toplu taşıma


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı