ANTALYA HABERLERİ

TOBB Başkanı’ndan ATSO’ya Antalya Kültür Sanat Övgüsü

IHA
08.10.2015 - 15:15Son Güncelleme :

TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU, ATSO TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN ANTALYA KÜLTÜR SANAT'I GEZDİ.

IHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Kültür Sanat’ı (AKS) ziyaret ederek, dünyaca ünlü ressam Picasso’nun “Kadın ve Boğa” ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in “Işık ve Tarih” sergilerini gezdi.
YÖREX Fuarı için Antalya’ya gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ATSO tarafından eski hizmet binası yerine yaptırılan Antalya Kültür Sanat’ı ziyaret ederek, dünyaca ünlü ressam Picasso’nun “Kadın ve Boğa” ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in “Işık ve Tarih” sergilerini gezdi. Hisarcıklıoğlu’na AKS hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Eski hizmet binamızı ATSO’ya gelir getirecek bir proje ile değerlendirmek yerine kentimiz ve ülkemiz için önemli bir projeyi hayata geçirdik. Antalya Kültür Sanat’ta düzenlenecek uluslararası sergiler hem halkımız hem de kentimize gelen yabancı konuklarımız için bir çekim merkezi olacak. Turistleri otelden çıkarmak istiyorsak, kent merkezinde bu tür yatırımların sayısını arttırmalıyız. Yılda 10 milyonun üzerinde yabancı misafiri ağırlayan kentimizde önemli bir kazanım olacağını düşünüyoruz. ATSO olarak bu konuda öncülük yaptık” dedi. Davut Çetin, AKS’nin kültür ve sanatın yanı sıra eğitim faaliyetleriyle de önemli bir merkez olacağını da söyledi.
HİSARCIKLIOĞLU: AKS, KENTE AYRI BİR DEĞER KATMIŞ
ATSO Başkanı Davut Çetin ve AKS Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte sergileri gezen Hisarcıklıoğlu, ATSO’nun kentteki sosyo-kültürel değişime liderlik etmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.
Daha sonra AKS’nin anı defterine duygu ve düşüncelerini yazan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti; “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın eski hizmet binasının yerine yapılan Antalya Kültür Sanat, kente ayrı bir değer katmış. ATSO’nun kentteki sosyo-kültürel değişime liderlik etmesinden çok memnun oldum. Ayrıca, Picasso’nun Kadın ve Boğa ile Ara Güler’in Işık ve Tarih sergilerine ev sahipliği yapılması takdire değer. Başta ATSO Başkanı Davut Çetin olmak üzere Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerini tebrik ediyorum. Antalya’nın öncü sivil toplum kuruluşu olmanızdan ve kentteki iş dünyasına liderlik etmesinden dolayı da kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TOBB Başkanı’ndan ATSO’ya Antalya Kültür Sanat Övgüsü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TOBB Başkanı’ndan ATSO’ya Antalya Kültür Sanat Övgüsü haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:33
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı