Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Terör örgütü PKK'nın "sözde özel güç sorumlusu" öldürüldü

  AA
  30 Mayıs 2017 - 00:33Son Güncelleme : 30 Mayıs 2017 - 00:33

  Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada terör örgütünün sözde "özel güç sorumlusu" olduğu belirlenen bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

  Tunceli Valisi Osman Kaymak, yaptığı açıklamada, terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik mücadeleyi kararlılıkla yürüttüklerini belirterek, bu çerçevede güvenlik güçlerinin bugün Ovacık ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi.
  Bu faaliyet esnasında bir grup teröristin tespit edildiğini ifade eden Kaymak, şu bilgileri aktardı:
  "Bugün Ovacık ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti gerçekleştiren askerimizle bir grup terörist arasında temas sağlandı ve çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist ölü olarak el geçirildi. Güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu kimlik tespiti çalışması sonrasında M-16 silahıyla, ölü olarak ele geçirilen teröristin, PKK terör örgütünün sözde Ovacık özel güç sorumlusu 'Ruhat Diyar' kod adlı terörist olduğu tespit edildi."
  Kaymak, söz konusu teröristin 2003 yılında örgüte katıldığını ve Suriye uyruklu olduğunu ifade ederek, bölgede operasyonun devam ettiğini kaydetti.

  Etiketler: terörist , pkk , darbe
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı