GeriTeknoloji YouTube doğrulanmış rozetlerini bir bir hesaplardan kaldırıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YouTube doğrulanmış rozetlerini bir bir hesaplardan kaldırıyor

YouTube doğrulanmış rozetlerini bir bir hesaplardan kaldırıyor

Dünyanın önde gelen video platformlarından YouTube, geçtiğimiz günlerde çoğu içerik üreticisine mail göndererek, "doğrulanmış rozeti alma" politikasının değişeceğini ve doğrulanmış rozeti bulunan mevcut çoğu Youtube kanalının doğrulanmış rozetinin kaldırılacağını açıklamıştı. Şirket, bu mesajından sonra kararını uygulamaya başladı. Peki bundan sona ne olacak? Rozeti kaldırılan ilk YouTuber kim oldu?

Birçok Youtuber, bu mesajın ardından "öyle bir şeyin gerçekleşme ihtimali yok" şeklinde açıklamalar yapsa da, Youtube doğrulanmış rozetlerini çoktan kaldırmaya başladı bile. 

Doğrulanmış rozeti alma şartlarında birçok değişiklik yapan Youtube'un yaptığı en büyük değişiklik ise "Başka içerik üreticilerini içeriğini taklit eden YouTube kanallarının doğrulanmış rozetini kaldıracağız." maddesi oldu.

Sosyal medya platformu MagazinTube'un yayınladığı habere göre, bu açıklama ve değişikliklerin ardından doğrulanmış rozeti kaldırılan ilk YouTuber,  Sierra Schultzzie adlı 949 bin aboneye sahip olan ABD'li ünlü isim oldu.

Henüz Türkiye'de ki herhangi bir içerik üreticisinin doğrulanmış rozeti kaldırılmazken, yeni politikanın ilerleyen zamanlarda tüm ülkelere yayılması bekleniyor.

20 milyar cihaz birbiriyle konuşacak, Dünya bu yükü nasıl kaldıracak?Türkiye'den 10 saat uçuş uzaklığında bulunan Singapur'da Schneider Electric, önemli bir etkinlik düzenledi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 2020 yılında 20 milyarı aşkın cihaz, Nesnelerin İnterneti adı altında birbirlerine bağlanacak. Yani cihazlar birbirleriyle konuşacak; hem de milyarlarcası... Gerçekten de müthiş bir büyüklük, müthiş bir rakam. Peki bunca cihazın ürettiği veri ne olacak? Dünya buna hazır mı? Altyapı büyük veriyi nasıl kaldırabilecek? Bu kapsamda Schneider Electric'ten Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Secure Power Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle