GeriTeknoloji TikTok güncel Topluluk İlkelerini paylaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TikTok güncel Topluluk İlkelerini paylaştı

TikTok güncel Topluluk İlkelerini paylaştı

Popüler kısa video platformu TikTok, uygulamada dikkat edilmesi gereken kuralların ve prensiplerin yer aldığı Topluluk İlkelerini güncelledi. Güvenli ve samimi bir uygulama deneyimi sunmak amacıyla güncellenen Topluluk İlkeleri, TikTok tarafından yayınlandı. Kullanıcılarının yaratıcılığını gösterebileceği ve kendilerini rahatlıkla ifade edebileceği bir platform olarak ifade edilen uygulama, yer aldığı ülkelerin ilgili mevzuatlarına uygun hareket etmeyi esas alıyor.

Yayınlanan Topluluk Kuralları, TikTok kullanıcılarına önceki sürümlerine nazaran daha ayrıntılı bilgiler sunuyor. Önemli bir büyüme kaydeden TikTok’un global etik kurulu, geçtiğimiz yıl edindiği deneyimler doğrultusuyla şeffalığı artırmak ve siber dünyada karşılaşılan olumsuz içerikleri önlemek için ilkelerini zenginleştirdi. Zenginleştirilen ilkeler, uygulamada izin verilmeyen zararlı ve tehlikeli içerikleri nasıl tanımladığı konusunda daha belirgin bir çerçeve sunuyor. 

Temel değerlerin sabit kaldığı Topluluk İlkelerinde,  dil ve yapı yenileniyor. Kendisini ifade özgürlüğü üzerine kurulu, kapsayıcı bir platform olan tanımlayan TikTok; kullanıcı kitlesinin çeşitliliğinin altını çiziyor. Uygulama, güvenli ve destekleyici bir atmosferin; insanların kendilerini rahatça ifade etmesine ve yaratıcılıklarının gelişmesine izin verdiğine inanıyor.

Topluluk İlkeleri; TikTok'un faal olduğu ülkelerdeki ekiplerin yerel yasalar ve normlara uygun olarak hazırlayıp, uyguladığı denetim politikalarının da temelini oluşturuyor. Yerel ekipler bu ilkeleri ihlal eden içeriği kaldırıyor, tekrarlanan ihlallerle ilgili hesapları askıya alıyor ya da kapatıyor. Gerektiğinde ilgili yasal kurumları da bilgilendiriyor.

Kullanıcılarının keyifli zaman geçirmelerini misyon edinen TikTok, paylaşılan içeriklerin sadece eğlenceli olmasını şart koşmuyor. Ciddi ya da komik olmasına bakılmaksızın Topluluk İlkelerini ihlal etmeyen her içerik platformda yer alabiliyor. Kullanıcıların hak ettikleri güvenliği sağlarken, diğer taraftan da uygulamadan beklenilen deneyimi koruma konusunda şeffaf olduğunun altını çizen TikTok; hizmet politikalarını ve ilkelerini geliştirmeye devam edecek.

Nintendo Switch Lite incelemesiDünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Nintendo'nun yeni oyun konsolu Nintendo Switch Lite'ı inceledik. Oyun deneyimi bakın nasıl?
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle