GeriTeknoloji Maaşları artık bitcoin olarak ödüyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Maaşları artık bitcoin olarak ödüyor!

Maaşları artık bitcoin olarak ödüyor!

Her geçen gün rekor kıran ve gidişatı kestirilemeyen sanal para bitcoin bu kez maaşlara kadar uzandı. Bir Japon şirketi çalışanlarına maaşları bitcoin üzerinden vermeye başladı.

Sadece ocak ayından bu yana yüzde 1500 değer kazanan ve rekor üstüne rekor kıran sanal para birimi bitcoin bu kez maaş ödemelerinde kullanılmaya başlıyor. Japonya‘da web tabanlı birçok farklı iş yapan GMO Internet şirketi, bazı çalışanlarına maaş ödemesini Bitcoin ile yapmaya başladı. Şirket bu hamle ile, kripto paraların daha iyi anlaşılmasını sağlayacağına inanınıyor. Şirketin yaptığı işler arasında online reklamcılık, finans ve internet altyapı servisleri gibi alanlar var. Ayrıca bu yıl Mayıs ayında aynı şirket, dijital paralar için bir borsa da açtı.

Önümüzdeki yıl Şubat ayından başlamak üzere GMO Internet firması, çalışanlarına 100.000 yen veya 890 dolara kadar maaşları Bitcoin üzerinden ödeyecek. Tabii ki çalışanların bunu kabul etmeme ve para ile maaş almayı seçme hakları da bulunuyor. Bu kararı vermesi gereken yaklaşık 4.000 çalışan bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle