GeriTeknoloji Koreli bilim insanlarından telefonlara yeni nesil hafıza teknolojisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koreli bilim insanlarından telefonlara yeni nesil hafıza teknolojisi

Koreli bilim insanlarından telefonlara yeni nesil hafıza teknolojisi

UFS adı verilen teknoloji, telefonlara dizüstü bilgisayardaki kadar geniş depolama alanı getiriyor.

Onlarca uyglamadan ve indirdiğiniz bir sürü dosyadan sonra akıllı telefonunuzda alan açmak için neyi sileceğinize bir türlü karar veremiyor musunuz? O sizi bu kafa karışıklığından kurtaracak bir haberimiz var. Zira kullanıcılar Koreli bilim adamlarının geliştirdiği yeni nesil depolama yongaları sayesinde artık bu dertten büyük ölçüde kurtulabilecekler. Söz konusu teknoloji bir microSD karttan daha küçük boyutlu bir yonga aracılığıyla 256 GB'lık bir depolama alanı sunacak.

Utilizing Universal Flash Storage (UFS) adı verilen bu hafıza yongaları sadece geniş bir alan açmakla kalmıyor. Çok daha hızlı bir kullanım sunan UFS'ler kişisel bilgisayarlardaki normal bir katı hal sürücüsünden iki kat daha hızlı işlem yapabiliyor; hem de ortalama bir dizüstü bilgisayardaki aynı genişlikteki alanı kullanarak...

UFS'lerin bu özellikleri sayesinde mobil cihazlarda 4K video izlemek ve çoklu görevleri ifa etmek çok daha konforlu bir hale gelebilir. UFS'ler ayrıca çok daha hızlı transferleri mümkün kılacak biçimde USB 3.0'lerle de uyumlu olacak.

Halihazırda üretim aşamasında olan bu yongaların hangi cihazlarda yer alacağını ise bekleyip göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: DÜNDEN BUGÜNE DEPOLAMA BİRİMLERİ

Yorumları Göster
Yorumları Gizle