GeriTeknoloji 1 milyon TL’lik e-spor bursu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 milyon TL’lik e-spor bursu

1 milyon TL’lik e-spor bursu

Riot Games Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk espor bursuna gençlerin ilgisi büyük oldu. Profesyonel oyuncuların yanı sıra, Türkiye’de hızla gelişen espor ekosisteminin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücüne katkıda bulunmayı hedefleyen burstan yararlanan öğrenciler, eğitimlerinin ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Bahçeşehir Üniversitesi espor burs programında öğrencilere sağlanan eğitim desteği yıllık 1 milyon TL’yi aştı.

2017 Mart ayında Riot Games Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin ilk espor bursu ilk yılında gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Apply BAU sistemi üzerinden 600’ün üzerinde kesin başvurunun gerçekleştiği programa yüzde 100’e varan burs oranlarıyla kabul edilen öğrenciler, eğitimlerinin ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Burs kapsamında öğrencilere maddi değeri 1 milyon TL’yi aşan eğitim desteği sağlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi Espor Bursu, yalnızca profesyonel oyuncuları desteklemekle kalmayıp, organizasyondan yayıncılığa, sunuculuktan hakemliğe Türkiye’de hızla gelişen espor ekosisteminin ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücüne katkıda bulunmayı hedefliyor. Riot Games Türkiye yöneticilerinin de eğitmenleri arasında yer aldığı programla, Türkiye’de ilk kez 3 kredilik ‘Oyun Sektörü ve Espor’ seçmeli dersi yükseköğretim müfredatına dahil oldu. Program bu yönüyle dünyada da bir ilk olma özelliği taşıyor.

Ortaya koydukları burs programıyla Türkiye’de hızla gelişen espor ekosistemine katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizen Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, şunları söyledi:

“Espor, Bahçeşehir Üniversitesi olarak desteklediğimiz birçok spor dalı arasında yer alıyor. Türkiye’de espora olan ilgiyi ve Riot Games Türkiye’nin ülkemizde esporun gelişimi için gösterdiği çabaları yakından takip ediyoruz. Riot Games ile birlikte oluşturarak, espor alanında ilerlemek isteyen gençlere akademik ve profesyonel anlamda destek olmak için Türkiye’nin ilk espor bursunu hayata geçirdik.”

Burs programımız önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini belirten Yalçın, öğrencilere espor bursu kapsamında verilen derslerin yakında çevrimiçi olarak herkesin erişimine sunulacağının da müjdesini verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle