ANKARA HABERLERİ

Tasarım TIR’ında mekan tasarladılar

Hürriyet Haber
10.08.2017 - 15:27Son Güncelleme :

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) ile Nurus Mobilya işbirliğinde üniversitenin İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin eğitim ve konferans mobilyalarını sergilemek ve deneyimletmek için 2 TIR tasarımı hazırlandı.

Hürriyet Haber

Proje ile öğrencilerin teorik bilgilerini yaratıcılıkları ile birleştirerek pratiğe dönüştürdüğünü kaydeden Nurus Baş Tasarımcısı Renan Gökyay, “90 yıllık birikim ve deneyimimizi genç kuşaklara aktarmak, genç tasarımcıları sektöre hazırlamak ve üniversitelerimizin potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Umarız ki üniversite-marka işbirliklerine örnek oluruz. Bizim gibi bir çok firma da gençlerimizin eğitimine katkıda bulunur” dedi.
4’üncü sınıf öğrencilerinin bitirme tezi olan ‘Nurus Tanıtım Konteynırı’ Projesi kapsamında genç tasarımcılardan, Nurus’un belirlediği işlev, kavram ve biçim özelliklerini karşılayacak bir mobil mekan tasarlamaları istendi. Öğrenciler, bir dönem boyunca farklı lokasyonlara taşınabilecek, sergi ve deneyime açılacak konteynır modüllerden oluşan yapıları, Nurus’un eğitim ve konferans mobilyaları ile kurguladı. Projeye katılan 21 öğrenci grubu, eğitim ve konferans salonlarının ihtiyaçlarından yola çıkarak geliştirdikleri alan kurgularında akustikten aydınlatmaya, işlevsellikten esnekliğe kadar farklı değişkenleri hesap ederek 2 konteynırı hareketli sunum salonlarına dönüştürdü. En iyi 5 proje arasından finale kalan proje çeşitli revizyonların ardından uygulamaya alınarak mobil sergi ve deneyim merkezi olarak kullanılacak.

Etiketler: ETÜ , nurus mobilya , tır

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tasarım TIR’ında mekan tasarladılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2017 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tasarım TIR’ında mekan tasarladılar haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı