2 penaltı 1 kırmızı verilmedi, 1 gol ofsayt

“15’te Gomis’in Tolgay’a kafayla girişi minimum sarı karttı. 35’te Belhanda’nın koluna çarpan topa penaltı düdüğü çalınmalıydı. 39’da Fernando’nun Oğuzhan’a yaptığı hareket de penaltıydı. 70’te Tosic’in attığı gol ise ofsayttı.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mustafa Çulcu

Mustafa Çulcu

8. dakikada Galatasaray atağında 2 no’lu yardımcı Aleks Taşçıoğlu yanlış bir kararla ofsayt bayrağı kaldırdı. Top, Gomis’e değil, ofsayt pozisyonunda olmayan arkadaki futbolcuya gidiyordu.

2 penaltı 1 kırmızı verilmedi, 1 gol ofsayt

15. dakikada Gomis, hava topunda Tolgay’a kontrolsüz bir hareket yaptı. Minimum sarı kart görmeliydi. Kırmızı verse ‘Hayır’ diyemeyeceğimiz bir pozisyon. Eğer faul veriyorsan, ki verdi, mutlaka kart göstermelisin.

26. dakikada kaleci Fabri’nin ceza alanında Serdar Aziz’le mücadelesinde Galatasaraylılar penaltı bekledi ama hakemin devam kararı doğru. Fabri, topa müdahale etti.

2 penaltı 1 kırmızı verilmedi, 1 gol ofsayt

35. dakikada Gökhan Gönül’ün ceza alanına ortasında top Belhanda’nın koluna çarptı. Her ne kadar Belhanda’nın sol kolu vücuduna yapışık olsa da sağ eli açık konumda. Dolayısıyla bir genişleme var. Penaltı verilmeliydi.

2 penaltı 1 kırmızı verilmedi, 1 gol ofsayt

FERNANDO KAVAL KEMİĞİNE VURDU

39. dakikada Maicon ceza sahasında Cenk Tosun’a hamle yaptı. Devam kararı doğru. Devamında Oğuzhan çalımı atıyor, Fernando kaval kemiğine vuruyor. Net penaltıydı ama verilmedi.

60. dakikada Cenk, hakeme tepkisinin karşılığında sarı kart gördü. Tepkinin devamı sarıdan fazlaydı ama hakem sarıyla yetindi.

2 penaltı 1 kırmızı verilmedi, 1 gol ofsayt

‘BİLEREK OYNAMA’ DEĞİLDİ

70. dakikada Babel’in şutunda Mariano ‘bilerek kurtarma’ yapıyor. Bu oyuncudan seken top ofsayttaki Tosic’in önüne geliyor. Mariano’dan gelen top ‘bilerek oynama’ değildir. Pozisyonun ofsayt olarak değerlendirilmesi gerekirdi. Ama hakem devam ettirdi ve gol geldi.

81. dakikada Serdar’ın Cenk’e yaptığı faulün karşılığı sarı olmalıydı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler