« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaptan dümene dönünce...

G.SARAY için başka bir hedefin maçıydı Kasımpaşa karşılaşması...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan Ünsal

Hakan ÜNSAL

3 kupa kazanmış takımın daha 1 yılı dolmamışken, UEFA’dan gelen cezayla suni olarak Avrupa’ya gidememesi zaten bir sorundu. Üstüne doğal yollardan da Avrupa’ya gidememe tehlikesi ortaya çıktı. Kasımpaşa maçı kolay geçse de, kalan maçlar G.Saray için sıkıntılı olacak. Zaten oyuncuların da konsantrasyonu, kupa finaline çıkmak ve orada kazanarak Avrupa vizesini almak üzerine yoğunlaştı. Ama şunu bilmeliler ki, bu normalden daha zor olacak.


FARKLI GÜNDEMLER


Futbolcuların gündemi kupa finali iken taraftarın, camianın ve yönetimin gündemi seçim. Takımın durumu ve alacağı sonuçlar, seçimi ve sonucunu direkt etkileyecek. Kasımpaşa maçında taraftarın neredeyse olmaması, bu mesajın iletilmiş haliydi. Bilal’in golüyle iyi de başladı G.Saray. Fakat DNA’ya işleyen defans hataları yine organizmayı bozdu ve net pozisyonlar verildi.


İlk yarıda, oyundaki ve gollerdeki denge, 2. yarı bir bölümde sürdü. Dengeyi bozan, ilk yarıdaki gibi duran toplar oldu. Öne geçtikten sonra vitesi düşürmeyen Cimbom, güzel gollerle kazandı. Selçuk, takım için ne denli önemli oyuncu olduğunu yine gösterdi. Golü, Selçuk kalitesinin sonucu. Fakat daha önemlisi, sahada takımın lideri gibi davranan ve sorumluluk alan bir kaptandı. Bu galibiyet, Galatasaray’ın ligdeki Avrupa yarışını sürdürmesini sağladı. Görev tamamlanmadı ama moral açısından önemli bir kazanç oldu.


MAÇIN ADAMI


Maçın adamları demek lazım. Selçuk-Emre-Poldi üçlüsü sonuca ve oyuna etkileriyle öne çıktılar.

 

TEKNİK ADAMLAR:


JAN OLDE RIEKERINK


Hollandalı teknik adam duran toplardan maçı tuttu, kaliteli ayakları ile kazandı. Sahadakiler işini iyi yapınca ona fazla iş düşmedi.


RIZA ÇALIMBAY


Takımı pozisyonlar buldu ama yediği goller bu sezonki durumu ortaya koydu. Puan ya da puanlar almasını Fernando Muslera önledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler