Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

  Banu ŞEN - İzmir / AA
  16.06.2017 - 22:26 | Son Güncelleme: 17.06.2017 - 07:28

  Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 69 er, akşam yemeğinin ardından çeşitli şikayetlerle hastaneye kaldırıldı. Öte yandan hastaneye giderek askerlerden bilgi alan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Hürriyet'e yaptığı açıklamada 'Konuştuğum askerler akşam yemeğinde kırmızı et yediklerini ve etin çiğ ve kötü koktuğunu söylüyor' dedi.

  Alınan bilgiye göre, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda akşam yemeğinin ardından mide bulantısı ve kusma şikayetiyle revire müracaat eden 69 asker, buradaki ilk müdahalenin ardından Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırıldı.

  Askerlerin tedavisi sürüyor.

  CHP'Lİ VEKİL BİÇER: 60'IN ÜZERİNDE ASKER HASTANELERDE

  Haberi aldıktan sonra Manisa'daki hastanelere giden ve askerlerle konuşan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Hürriyet'e verdiği bilgide Manisa'daki çeşitli hastanelere kaldırılan 60'dan fazla askerin olduğunu belirtti. Biçer askerlerin akşam yemeğinde yedikleri kırmızı etten şikâyetçi olduğunu da söyledi.

  Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme
  Biçer hastanedeki askerlerle konuşuyor...

  Biçer Hürriyet'e şunları söyledi:
  "Merkezefendi Hastanesi ve Manisa Devlet Hastanesi'nde 67 asker bulunuyor. Hastane idaresinden de aldığım bilgiye göre ambulansla değil askeri araçla getirilmişler. Askerler akşam yemeğinde et olduğunu, diğer zehirlenme olayında olduğu gibi bunun da çiğ olduğunu ve kötü koktuğunu söylediler. Diğer sefer de aynı şikayetler olmuştu. Bir kısmı eti tattıktan sonra yemediğini söyledi. Durumu iyi olanlar onlar. Firmayla sözleşme iptal edilsin demiştik. Edilmedi." 

  MANİSA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

  Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 6 bin acemi erin eğitim aldığı Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında akşam yemeğinden sonra 85 erin mide bulantısı ve kusma şikayetiyle tugayın revirine başvurduğunu belirterek, "Çok kısa zaman önce yaşanan acı tecrübe sebebiyle tugay revirinde durumu ciddi bulunan 69 Mehmetçiğimiz, Manisa ile Merkezefendi Devlet Hastanelerimize sevk edildi ve bu çocuklarımızın hastanelerimize yatışları sağlandı. Her birinin durumu iyi." dedi.

  Vali Güvençer, erlerin 24 saat müşahede altında tutulacağını dile getirerek, "İlk hasta çocuklarımızdan alınan örneklerin laboratuvar tetkik sonuçlarına göre herhangi bir toksikolojik bulgu vermedi ama kesin bir şey söyleyebilmek için 24 saat takip etmemiz lazım." diye konuştu.

  Askerlerin durumuyla net bilgi almak için hastaneye gittiğini aktaran Güvençer, şunları kaydetti:
  "Memnuniyet verici olan saat 22.30'dan itibaren Tugay Komutanlığı revirine benzer şikayetten yeni askerlerimizin müracaat etmemiş olması ve hastanedeki müşahede altındaki çocuklarımızın mide bulantısı ve kusma dışında ateş, ishal ve benzeri farklı komplikasyonlarla karşılaşmamış olmamaları. Çocuklarımızın durumlar iyi, takip altındalar."

  1 ASKER HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Manisa'daki 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda 24 mayıs tarihinde de aynı şekilde zehirlenme vakası yaşanmış 350 asker hastanelere kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan askerlerden er Hüsnü Özel ise tüm çabalara rağmen hayatını kaybetmişti. 

  Bu üzücü olaydan üç gün sonra ise yine Manisa'da bu kez 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda yine toplu zehirlenme vakası yaşanmış 70 asker hastanelere kaldırılmıştı.  

  Kışlada enfeksiyon alarmı, 1 asker öldüKışlada enfeksiyon alarmı, 1 asker öldü

  Son Dakika: Manisa’da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldıSon Dakika: Manisa’da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

  1046 askerin gıdadan zehirlendiği, 1 askerin öldüğü kışlada yemin töreni1046 askerin gıdadan zehirlendiği, 1 askerin öldüğü kışlada yemin töreni
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı