EKSTRA
MENÜ

Kışlada Zehirlenme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32 haberi bulunmuştur.

Kışlada Zehirlenme Haberleri

Manisada kışlaya eğitimsiz kontrolör

Manisa'da kışlaya eğitimsiz kontrolör

MANİSA’da bir askerin ölümüne ve 1049 askerin zehirlenmesine ilişkin soruşturmada; gıda kontrol görevlisi olan Astsubay Selçuk Temel tutuklandı, Ahmet Özorman ve Seçkin Özdemir ise serbest bırakıldı.

5.07.2017Gündem
İddia: Sözleşmede 5 zehirlenme izni

İddia: Sözleşmede 5 zehirlenme izni

MANİSA 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’ndaki gıda zehirlenmesine ilişkin soruşturmada gözaltına alınan Binbaşı A.A., ROTA yemek şirketiyle yapılan sözleşmede ‘beş kez zehirlenme vakasına kadar izin verildiğini” öne sürdü.

23.06.2017Gündem
Manisada aşçının ifadesi: Su lağım kokuyordu

Manisa'da aşçının ifadesi: Su lağım kokuyordu

Askerlerin hastanelik olduğu kışladaki yemekleri pişiren Rota Yemekçilik’in aşçısı Ebubekir Erten, zehirlenmelerin yemekten değil sudan kaynaklanmış olabileceğini ileri sürdü. Erten, “Ben askeriyedeki suyu içemiyordum. Bazı askerler suyun kirli ve bulanık olduğunu ve suda lağım kokusu olduğunu söylüyorlardı” diye ifade verdi.

22.06.2017Gündem
Manisadaki gıda zehirlenmesinde 6 kişi tutuklandı

Manisa'daki gıda zehirlenmesinde 6 kişi tutuklandı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı verilen 6 asker gözaltına alındı. Öte yandan, askerlerin zehirlenmesi olayıyla ilgili mahkemeye sevk edilen yemek şirketi çalışanı 9 kişiden 6'sı tutuklandı.

21.06.2017Gündem
Kışladaki zehirlenme soruşturmasında 25 şüpheli adliyede

Kışladaki zehirlenme soruşturmasında 25 şüpheli adliyede

MANİSA 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’ndaki 731 askerin geçen cumartesi akşamı yedikleri yemek sonrası zehirlenmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan yemek şirketinin Manisa’daki 40 çalışanından 5’i kadın 25’i, Emniyet'teki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Diğer 15 kişinin polisteki işlemlerinin ise sürdüğü bildirildi.

21.06.2017Gündem
Son  Dakika: Yine Manisa Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Son Dakika: Yine Manisa! Çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nda akşam yemeği sonrası rahatsızlanan yüzlerce asker kusma ve bulantı şikayetiyle hastanelere kaldırıldı. Olay sonrası Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak ile Manisa'ya gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bölgeye giderek yetkililerden bilgi aldı. Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada ise 731 askerin etkilendiği olayla ilgili soruşturma kapsamında 21 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

17.06.2017Gündem
Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 60 er, akşam yemeğinin ardından çeşitli şikayetlerle hastaneye kaldırıldı.

16.06.2017Haber
Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

Yine Manisa... Yine kışlada zehirlenme

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 69 er, akşam yemeğinin ardından çeşitli şikayetlerle hastaneye kaldırıldı. Öte yandan hastaneye giderek askerlerden bilgi alan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Hürriyet'e yaptığı açıklamada 'Konuştuğum askerler akşam yemeğinde kırmızı et yediklerini ve etin çiğ ve kötü koktuğunu söylüyor' dedi.

16.06.2017Gündem
1046 askerin gıdadan zehirlendiği, 1 askerin öldüğü kışlada yemin töreni

1046 askerin gıdadan zehirlendiği, 1 askerin öldüğü kışlada yemin töreni

MANİSA 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda gıda zehirlenmesi şüphesiyle 1046 asker hastanelik olurken, 1’i yaşamını yitirdi. Halen 217 askerin tedavisi sürerken, kışlada önceden hazırlanan program değişmedi, yemin töreni düzenlendi. Endişeli aileler böylelikle, çocuklarını görme fırsatı buldu.

26.05.2017Gündem
Karavanadan zehirlendiler

Karavanadan zehirlendiler

Isparta'da, 40’ıncı Piyade Er Eğitim Komutanlığı’nda temel eğitim gören acemi erler, önceki akşam karavanada mercimek çorbası, püreli dalyan köfte, pırasa ve şekerpare yedi.

13.01.2008Gündem
Askerleri sokaktan topladılar

Askerleri sokaktan topladılar

Isparta'da, 40'ıncı Piyade Er Eğitim Komutanlığı'nda vatani görevlerini yapan 134 er, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

13.01.2008Gündem
İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

İki kent aynı manzara... Askerler hastanelik oldu

Gaziantep'te onlarca asker zehirlendi. Gıda zehirlenmesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin tedavisi sürüyor. Manisa'da ise 15 asker, farklı zaman aralıklarıyla yorgunluk, halsizlik ve ateş gibi şikayetlerle revire başvurdu. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin talimatıyla, Gaziantep'teki kışlada askerlerin rahatsızlanmasına ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldı.

26.12.2017Gündem
Son dakika... Askerlerin neden zehirlendiği ortaya çıktı

Son dakika... Askerlerin neden zehirlendiği ortaya çıktı

Sağlık Bakanlığınca, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle ilgili ön incelemenin tamamlandığı, klinik bulgular, hastalardan alınan örnekler ve epidemiyolojik analiz sonuçlarına göre olayın bir besin zehirlenmesi olduğunun tespit edildiği bildirildi.

22.06.2017Gündem
Acemilere kapatıldı

Acemilere kapatıldı

Askerlerin zehirlenmesiyle ilgili ikinci kez gündeme gelen Manisa’daki Albay Arif Seyhun Kışlası’na en az bir dönem acemi er alınmayacak. Bu sürenin uzayabileceğini belirten Manisa Valisi Hasan Güvençer, mutfağın yenileneceğini söyledi.

19.06.2017Gündem
Sözleşme feshedildi

Sözleşme feshedildi

Manisa’daki kışlalarda ‘zehirlenme’ kâbusu yaşanıyor. Askerler, bir ay içerisinde dördüncü kez hastanelik oldu. Son olarak önceki gece yüzlerce asker karın ağrısı, kusma, ishal gibi şikâyetlerle hastanede tedaviye alındı. Askere yemek veren firmanın anlaşması dün feshedildi, 21 çalışanı gözaltına alındı.

18.06.2017Gündem
Manisada hastaneye kaldırılan askerler için son açıklama Bakandan

Manisa'da hastaneye kaldırılan askerler için son açıklama Bakan'dan

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Manisa’da hiç yemek yemediği halde etkilenen askerlerin de olduğunu belirterek, “Oradaki hem doktorlar ve yetkililerden aldığım bilgiler dahilinde, hiçbir ihtimalin dışlanmadan çalışmaların yapılması gerektiğine karar verdik. Sadece yemekten zehirlenenler vakası olarak değerlendirmiyoruz, tüm ihtimalleri hesaba katan bir çalışmayı yürütüyoruz” dedi. Bakan şirketin bundan sonra gireceği tüm ihalelerde, bütün kamuda yasaklı hale geleceğini söyledi. Konuyla ilgili MHP, CHP ve HDP'den açıklamalar geldi. MHP'li Akçay, "Acaba söz konusu firmanın sadece Manisa'daki yemek ihalesi mi iptal edildi, yoksa diğer yerlerdeki sözleşmeleri de iptal edildi mi? Çünkü, bu firma bir çok askeri kuruma yemek veriyor. Olay çok vahimdir, unutulacak, geçiştirilecek bir olay değildir" dedi. CHP'li Gök ise "Bu şirket kimindir, arkasındaki güçler kimdir" dedi. Bugün askerlere Manisa Büyükşehir Belediyesi yemek çıkarttı.

18.06.2017Gündem
Son Dakika: Manisa’da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

Son Dakika: Manisa’da çok sayıda asker hastaneye kaldırıldı

MANİSA’nın Kırkağaç İlçesi’nde, 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda, akşam yemeğinin ardından çok sayıda asker rahatsızlandı. Askerler, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre, Soma, Kırkağaç ve Akhisar'daki devlet hastanelerine kaldırılan askerlerin et kavurma, pilav, salata ve yoğurttan oluşan menünün ardından mide bulantısı, ishal ve kusma şikayetleri baş gösterdiği öğrenildi.

27.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

‘Sivil itaatsizlik’ mi dediniz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adalet Yürüyüşü” sırasında şunu söyledi:

20.06.2017